www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema Cu Prinsul Dozelor In Corpul Chitarei


darkskater96
 Share

Recommended Posts

Am un Ibanez prestige rg3570 si am avut o problema respectiv mi am scapat chitara la repetitii pe jos.A cazut peste procesor si doza a sarit.Sistemul de prindere e cu un burete si surub.Problema e ca nu mi se mai infileteaza surubul ca s a largit gaura din lemn.Ce as putea sa fac?

Iar corpul chitarei s-a fisurat unde se prinde gatul de corp.Daca il misc scartie oleaca.E o problema majora acest lucru si daca da cum pot remedia si acest lucru?

Daca e grav o duc la lutier dar ma intereseaza mai mult cum sa fac sa prind doza inapoi pentru inceput.

post-23388-0-58033200-1461530135_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

conteaza si cat de grava este crapatura. la cele bolt-on se crapa frecvent la imbinare corp-gat, insa dintr-o lovitura poate rezulte o crapatura mai serioasa. incearca sa o desfaci sa vezi daca crapatura este doar la nivel de vopsea/lac sau a ajuns in corpul chitarii mai adanc. in functie de asta poti sa aplici local ceva lipici, tot superglue, sau trebuie sa o duci la "doctor".

Edited by Airhead
Link to comment
Share on other sites

Pai de asta nu prea vreau sa ma bag pe ea, ca daca o sa se frece corpul cu totul parca nu o sa imi vina sa dau 500 de euro pe unul identic si nici nu stiu daca o sa mai gasesc unul.Tinand cont ca vad ca pretul chitarei tot creste...


post-23388-0-84961500-1461579682_thumb.jpg

post-23388-0-05359000-1461579689_thumb.jpg

cam asa arata....nu cred ca e vorba doar despre lac

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.