www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prima Strofa


mva
 Share

Recommended Posts

Salut.

Sunt Misha. Lucrez ziua. Art director.

Am facut Tonitza si apoi firesc UNARTE. Grigorescu cum era atunci.

Pictez, scriu. 

Ma trezesc la 6 dimineata. Repet o ora si jumatate in fiecare zi (sa nu ma deochi).

Am 1 an si cateva luni de chitara si o viata de cand sunt indragostit de ea.

Tocmai am terminat de scris prima strofa pentru prima mea compozitie, crochiu, schita sau cum vreti sa ii spunem.

 

Exista cineva care sa vrea sa ne cunoastem si sa vedem daca exista chimie in a forma o trupa? 

Poate un cajonist (am si un cajon facut de mine), un basist. Voce facem toti. Un clapar?

 

Sunt moshar. 46. Asta ca sa lamuresc din start situatia.

Nu mai beau ca in tinerete. De fapt fara bautura viata mea e mai plina. Injurati-ma! 

 

Scopul meu de suflet este sa scoatem un album. Si poate un concert cu prieteni.

 

Recitind ce am scris am un sentiment foarte bun. Ma simt viu.

 

Astept o veste buna!

Va salut pe toti de aici!

Misha

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Nu indraznesc inca sa spun ca ma pot preta unui anume gen. La chitara imi plac Nuno Bettencourt, Vai, Tosin Abasi. Apoi Santana ma misca destul de puternic. Blues Saraceno iarasi imi place teribil. Insa schitele mele muzicale au un ritm amestecat. Paul Gilbert imi place si el. Lista e lunga. Muzica populara romaneasca imi place foarte mult.

Ritmul de toaca imi place.

Cand pun mana pe chitara mea simt mirosul de libertate.

E buna intrebarea ta. Ma pune in miscare. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Salutare! in caz ca mai e valabil anuntul, eu sunt un om cu un cajon si cu o tamburina, foarte pasionat de muzica, in mod special muzica veche. Profesia-mi de arhitect nu mi-a permis pana acum sa acced intr-o zona profesionista sau semi-profesionista in ceea ce priveste muzica, asa ca tot ce stiu am acumulat dupa ureche, din pura placere. In paralel, ma mai joc cu o chitara electrica si cu bateria, insa cajonul este un instrument mai simplu si pot afirma fara rezerve ca ma simt stapan pe el...intr-atat incat sa ma pot exprima la el intr-un mod decent in aproape orice conjunctura. 

Asa ca, in caz ca sunteti interesat...putem vorbi eventual si la telefon, 0721411518

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.