www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Dizzy!

vând Carvin St300C

Recommended Posts

Pret: $2700 sau u20ac2375 sau 10600 RON

Contact: 84evileye@gmail.com sau aici pe forum prin mesaj privat

Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

De vanzare un Carvin ST300C comandata in vara anului 2014 si ajunsa in Romania in Septembrie 2014.

Specitifactii:

-Made in USA

-Neck-Through,

-Scale length de 25" (pentru referinta, un fender strat are 25.5"),

-Corp din Koa,

-Gat din 5 bucati (maple cu doua tije de koa la mijloc),

-Taste Evo Gold jumbo

-Quilted maple top si headstock,

-Locking tuners

-Tastiera flame maple vopsita de catre Jeff Kiesel albastru fade,

-Floyd Rose original (nu seria 1000, nici licentiat),

-Doua doze humbucker M22SD bridge si M22V neck,

-Circuit semnal activ (coil split, phase switch, treble control, bass control. Am atasat o poza cu explicatia circuitului).

Daca este nevoie mai fac poze. (unghiuri diferite, anumite parti, etc.)

Edit: Am uitat sa precizez, inclusa in pret este si carcasa Tweed facuta de G&C (Firma care produce carcase si pentru Fender)

I hate u BA! HUOOO!! 

:D

• Like 1

Carvin M22, varianta hot de doze a lor, suna mai cald, cu o tona de medii.

Alex se referea la dozele montate pe ficatul lui Catalin, nu pe propria chitara.

Chitara este exceptionala, sa speram ca nu devine un topic plin de remarci off-topic. 

Alex se referea la dozele montate pe ficatul lui Catalin, nu pe propria chitara.

Chitara este exceptionala, sa speram ca nu devine un topic plin de remarci off-topic. 

Multumesc :)

Acum sa vedem si cine este urmatorul proprietar!

Bonus!

Poza urcata de Jeff Kiesel dupa ce a terminat fretboard-ul! :)

post-13437-0-95324300-1460574677_thumb.jpg

Eu ti-am pus link-ul, ca sa-ti dai seama ca pretul cerut de tine este mult exagerat, avand in vedere si toate taxele aferente !!!

Cum exact ai ajuns la concluzia asta?

Eu am dat $2800 + $300 + inca $800 taxe.

Daca n-avem idee despre ce vorbim mai bine ramanem la topicurile noastre. Bafta la vanzare ;)

Edited by Dizzy!

Eu am un CT6, modelul lor de top si in plus sunt abonat la ei si primesc odata la doua saptamani informatii referitoare la tot ceea ce tine de acest brand, inclusiv cu chitare in stoc la momentul respectiv. Au fost cateva chitare Carvin care s-au vandut de-a lungul timpului pe forum, adevarat sub un pret corect , insa aici nu cred ca ai s-o vinzi la pretul cerut de tine, chiar daca ai facturi care sa dovedeasca sumele platite de tine! Oricum, spor la vanzare!

• Like 1

Eu am un CT6, modelul lor de top si in plus sunt abonat la ei si primesc odata la doua saptamani informatii referitoare la tot ceea ce tine de acest brand, inclusiv cu chitare in stoc la momentul respectiv. Au fost cateva chitare Carvin care s-au vandut de-a lungul timpului pe forum, adevarat sub un pret corect , insa aici nu cred ca ai s-o vinzi la pretul cerut de tine, chiar daca ai facturi care sa dovedeasca sumele platite de tine! Oricum, spor la vanzare!

La fel și eu, și știu exact cât valorează și de ce pentru că eu am ales toate opțiunile. Pot înțelege că nu sunt șanse mari de a vinde chitara dar să îmi apui că prețul e exagerat de mare e complet eronat.

Și pentru ce interesați, am facturi care arată sumele plătite.

Mulțumesc și eu și baftă în continuare!

Nu se vand chitari sh cu 500 roni dar una cu 1000,pardon 10000!!Diferenta dintre un instrument scump/ieftin o face instrumentistul.Dar daca nu ai ce face cu banii,poti sa cumperi brand-uri,fite...bafta la vanzare!Peste 100 ani tot aici o sa fie!

• Haha 1

Nu se vand chitari sh cu 500 roni dar una cu 1000,pardon 10000!!Diferenta dintre un instrument scump/ieftin o face instrumentistul.Dar daca nu ai ce face cu banii,poti sa cumperi brand-uri,fite...bafta la vanzare!Peste 100 ani tot aici o sa fie!

Păcat ca banii nu pot cumpăra puțin bun simț, era o industrie mai mare decat muzica.

Asta e, când nu ai nimic bun sau folositor de spus mai bine te plângi de instrumentele altora :)

• Like 3

Nu ma plang ci doar spun cum sta treaba.Cate chitari se vand pe an pe acest site?(ma refer la cele ce trec de 1000 roni)

Nu vad ce relevanta are acest comentariu.

Daca sunteti interesat de chitara, foarte bine. Veniti si o testati.

Daca nu, ce rost are sa comentati off-topic?

In legatura cu catalogul din linkul de mai sus:

Acel pret de $969 este pentru modelul de baza cu corp alder si gat maple.

Daca va uitati, scrie clar "options shown:" la cea albastra, urmat de o lista cu optiunile folosite, fiecare adaugand la pretul total.

Pretul nu este exagerat asa cum pretinde user-ul de mai sus care probabil nu s-a uitat cu atentie.

Edited by Dizzy!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.