www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Irig2


vaxe
 Share

Recommended Posts

Pai sa inlocuiesc procesorul! :)))))))) 

Vad cateva probleme:

 

- procesorul telefonului probabil ca e mai slab si mai putin optimizat pentru efecte;

- renunti la comenzile din picior - personal n-as renunta nici mort

- te intinzi cam ciudat cu firele

 

o solutie care mi se pare mai buna (scapi de fire si ai comanda la mana) e amplug-ul. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bazil, e frumos ma, total nefolositor si unde mai pui ca nici macar nu functioneaza pe Nokia 5110

 

Bah daca are ton bun si fara latenta, poate fi bun de ceva ... Clar ca fara pedalier, te limiteaza doar la 1, max 2 tonuri, dar pentru "practice"  ar merge ...

Altfel, nu telefonul e bai, ca mai am eu unu vechi de romtelecom (tre` sa caut in pod), din ala cu disc (de formai numarul), si la ala functioneaza totul! Cu conectica e mai greu, dar poate ma descurc cu niste mufe din alea de antena  tv .... :)))))))  

Link to comment
Share on other sites

Da, da, si eu l-am comparat cu vox-urile alea, si tocmai pt. ca la pret sunt cam la fel (un amplug nou tot cam atat costa)  doar ca la asta ai posibilitatea de a folosi mai multe tonuri, efecte, etc .... adica seamana cu ceva processor intr-o oarecare masura, atat ca in cazul in care vrei sa schimbi efectele va fi destul de dificil ... Pe langa asta, pana nu faci proba nu stii nici ce poti scoate cu el, adica e posibil sa iasa ceva anemic (ca si sound), posibil cu ceva pierdere de semnal,  si in cazul asta chiar ca e total nefolositor ....

Edited by vaxe
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.