www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tineretul Rgcist


Thrall
 Share

Recommended Posts

he he... daca m-as fi ocupat serios de chitara de atunci de cand m-am apucat, eram tare acum.

Asa nu-s :)

Haha, am acelasi sentiment Cyfer desi am 15 ani...de chitara. Pe langa asta iti dai seama ca poate am elevi pe forum? Sunt prof. de istorie.. :)

Poate ca ar trebui sa avem un topic pentru cei de 28-30 de ani in sus. Acolo ar fi amintiri de genul prima mea piesa ascultata pe Mayak sau Kashtan...

Link to comment
Share on other sites

Implinesc 18 ani in mai, sunt in clasa a 11-a si am un an si ceva de zdranganit la chitara. Am mai prins cate ceva din zbor (desi ma stiu mai bine la tobe :) ), da' acum de curand am avut prima ora de chitara cu un prof.

Link to comment
Share on other sites

Trust me k nu e chiar asa cum suna.

Incearca u sa scrii tot timpul Colegiul National de Informatica Tudor Vianu.

Am cunostinte acolo => sederea mea acolo va fii mai placuta.

 

prefer sa scriu vianu :) simplu...

oricum crek ne-am abatut de la topic destul

 

revenind...

am 9 luni de chitara la activ (da, aproape nashte) si pare-mi-se ca am evoluat destul de bine... pana acum :)

in ultima vreme cam lipseste timpul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Hm :) A XI-a sunt la Filologie Unesco la Caragiale si maine am de la 7:30 latina cu diriga asa ca Veni,vidi,vici :)...Iulia dixit

Link to comment
Share on other sites

haide bai... ne-am dat la fund?

vad ca moshii is mai activi ca "tineretul"

 

dincolo se intreba cineva ce face junimea cand se intalneste...

ptr mine

o bila, o bere, o pizza, un concert...

daca suntem doar baietzii la o bauta ne facem ca aia din cocina... apoi punem de o cantare... din alea speriate

Link to comment
Share on other sites

folkaialaaaaaaaa........ :)

 

ne mai intalnim si noi ca tinerii, mai stam de vorba, bem un ceai/ o cafea/ o bere din cand in cand, ascultam o muzica frumoasa si linistita (daca este. daca nu, o facem noi sa fie), mai mergem la un concert, o expozitie, una, alta...

 

eu daca am chef merg la teatru (la teatru se merge numai daca ai chef. daca nu ai, mai bine stai acasa)

 

topicul seniorilor e mai fain decat asta :) acolo are omu` ce sa citeasa...

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

Eu sunt dumi the great, am 15 ani si invat in George Cosbuc din ploiesti. Clasa a 8a... mak la scoala ca sa nu frec menta doar acasa si sper sa nu mai fie nimeni din scoala mea pe forum. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
da-teeeeee bah sa ma inscriu si io repede ca luna viitoare schimb prefixu' si nu ma mai primesc .... :)

 

... fac 30 ... :) ... NUUUUU..... :)

 

Pai tu te bagi deja la Batrani ba Florine :( Inca nitel si schimb si eu prefixu B)

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucci_DT

17 fara 5 zile:))) CNCV a X si peste 4 luni un an de clasica pe care am cantat numa riffuri ac\dc judas priest si pantera:)))

Link to comment
Share on other sites

Guest Petrucci_DT
Hm :) A XI-a sunt la Filologie Unesco la Caragiale si maine am de la 7:30 latina cu diriga asa ca Veni,vidi,vici :)...Iulia dixit

Am fost si eu in Caragiale in clasa a IX a

profa de muzica de acolo organiza un fel de club al chitaristilor(nu aia cu corul de la parter din capat:))) cealalta mai tanara)..pacat ca nu am putut sa ajung niciodata la lectiile ei pt ca am aflat tarziu..n-am avut niciodata prof :)( cred ca as invata mult mai bine si mai rapid

Link to comment
Share on other sites

Guest Brian
:) he he, se pare ca ma incadrez si eu la micutzi! Sunt Cristi Brihan < zis Brian>: 16 ani, a X-a la C.N. " E Gojdu" Oradea... cant la chitara de 6 luni.. :)
Link to comment
Share on other sites

Guest Brian
topicul seniorilor e mai fain decat asta :) acolo are omu` ce sa citeasa...

 

Eh.. am citit si eu discutiile lor..ei chiar au ceva de zis :) ..si recomand tuturor sa citeasca...

Cat despre generatia noastra .. noi altceva decat ca am prins guma turbo si am mostenit colectii de poze din ea, de la verisori sau frati mai mari.. nu prea avem ce sa depanam amintiri... :) sau incepem cu povestile de genu " ce am facut la gradinita"?

Link to comment
Share on other sites

eeh, peste 25-30 de ani, vom fi ca ei. le vom povesti si noi micutilor cum era pe vremea noastra si se vor mira :)

 

 

m-a piscat un tantar...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.