www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Solo Europe-The Final Countdown


Razvanik
 Share

Recommended Posts

Salut

Am o mare problema cu piesa asta.Am inceput sa o invat cam cu un an in urma si nici pana acum nu am reusit sa-i dau de cap solo-ului in sensul ca nu ma pot misca fluent si parca nu ma pot mentine la viteza respectiva. Daca sunt dintre voi care stiu solo-ul si mi-ar putea da niste sfaturi cu privire la executia lui mi-ar fi de mare ajutor.

Edited by Razvanik
Link to comment
Share on other sites

n-ai ce sfaturi sa primesti decat asta pe care ti-l dau acum: inca nu esti de solo-ul respectiv, dar nu ma intelege gresit: desigur ca daca vei sta pe el si nu vei da inapoi, cu timpul iti va iesi din ce in ce mai ok, usor usor vei mai avansa la pasajele mai grele, care acum nu-ti ies, etc., insa in modul asta nu-l vei canta niciodata foarte bine si o sa te lungesti cu el ani la rand, iar peste 15 ani o sa-l canti chiar mai prost, aducandu-ti aminte cat de "bine" il cantai mai demult, adica acum :). Iti lipsesc multe alte fatete tehnice si teoretice pentru a-l intelege si a-l canta. Desigur ca nu ai nevoie de nimic de fapt si ca te poti apuca si acum de el, insa dupa cum am spus, nu asta e abordarea cea mai inteleapta. Continua sa asimilezi, sa inveti cat mai mult, atat tehnic, cat si teoretic, asculta cat mai multa muzica, incearca sa te pretezi pe cat mai multe genuri si vei vedea ca la un moment dat vei fi uitat de el, iar cand iti vei readuce aminte sa-l abordezi, poate peste 1-2-3 ani, il vei privi cu totul si cu totul diferit si vei intelege atunci in 5 secunde la ce distanta imensa te aflai mai demult (adica acum in prezent) de a-l putea macar si aborda, ca sa nu mai spunem de cantat. Ce acum ti se pare ca iti da batai de cap, nu-ti da batai de cap in sensul in care crezi tu. Trust me, si peste ceva timp vei vedea ca raspunsul la problema era unul de care deocamdata poate nici nu ai aflat/auzit/incercat/studiat vreodata.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.