www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Ideala!


Guest Steven
 Share

Recommended Posts

Guest Steven

Care ar fi componenta ideala pentru trupa voastra?Puteti alege pe oricine va trece prin minte.

Eu in momentul asta as alege :) :

Rob Halford - Voce

Geezer Butler - Bass

Scott Travis - Tobe

Zakk Wylde - Rythm & Lead Guitar

Eu - Lead & Rythm Guitar :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Hmm.....dificil...

 

Cristi Minculescu - vocals

Dave Mustaine - rhytm guitars

Slash - lead gutars

Cliff Burton - bass guitars

Rick Wakeman - keyboards

Lars Ulrich - drums, percussion

 

:)

 

Desigur ca posibilitatile sunt nelimitate... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven
ba..ce subiecte gasiti si voi sa mor....

chiar nu mai stiti ce sa mai vorbiti..si o dati in astfel de sf-uri

13494[/snapback]

 

Decat sa o dam in "Dueluri chitaristice" stupide specifice unei gaini care se crede cocos, mai bine incercam sa aflam instrumentistii care sunt apreciati de forumisti.Macar asa poti sa-ti formezi o parere despre cei care sunt prezenti pe forum.Sa vezi cum doi tipi se intrec in afirmatii care de care mai deplasate si care lanseaza provocari puerile nu mi se pare constructiv.

 

P.S. Ce topicuri interesante ai deschis tu?Eu nu stiu nici unul. :)

Link to comment
Share on other sites

STEVEN ..tre sa zic k nu pot sa ma abtin....asa vrei tu sa vezi ce instrumentisti sunt mai apreciati? :) . ba si ce anume..ai aflat tu..din 10 posturi in care fiecare a insirat kte o componentza.. dupa cum la dus capu si am vazut acolo si..niste combinatzii kre sincer erau abernte....cum era am vazut undeva vai cu hetfield. FIX . cum sa nu ....asta numesti tu un topic interesant sau constructiv? :)

bun asa baiatule.. si in cazu asta ..citeste si tu de 3-4 ori inainte sa zici o prostie...

n-am facut eu topicu cu duelu . habar n-am ce s-a int cu el.....k nu l-am mai vazut.

si..stii ce,..ma cred cocos k'mi permit .ok?

sa stii.k oamenii care se lauda si au pe ce ...ii admir..

so....presupun k dupa asta mai urmeaza multe comentarii...dar sincer...whatever nu ma intereseaza .. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, dar sincer acum, mai toate "combinatiile" enumerate mai sus le-as baga in categoria "baba si elicopterul". Adica ati facut un ghiveci total acolo, oamenii aceia nu au nimic in comun, mai ales ca stil muzical. Sincer nu prea imi pot imagina formatia aia cu Mustaine si Slash pe chitara sau Dickinson / Steve Vai / James Hetfield. Daca de ex. spunea careva Hetfield (care mai are oarece valente de blues) si Slash (sau Zakk) era o chestie, dar asa...

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

Hmmm... pai atunci hai sa ne jucam de-a " hai sa desfiintam ce zic altii" aici era vorba de un exercitiu de imaginatie, nici decum de a-i raporta pe fiecare stilului din care face parte... ca nici io nu-s chiar asa de dobitoc incat sa nu imi dau seama ca marcus miller canta jazz si dickinsol heavy... dar nu asta conta... such a disgusting atitude!

Link to comment
Share on other sites

e doar un subiect nevinovat.fiecare are dreptul sa viseze

 

 

trupa ideala? well.

 

io-chitara

fratmiu-voce

alex webster (cannibal corpse)-bass

james Murphy-guitar lead

Dean Castronovo-drums

 

bine asa? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest niksha_poe

oricum cobinatile sunt aiurea ptr ca asa cum canta fiecare acum, canta, sa zic asa, perfect ptr ca altfel nu ar fii formatie, nu?

topicu nu e rau, mie mi se pare interesant dar repet nu pot aceste combinatii sa fie "formatie perfecta" never ever. dar ca sa ne prostim si noi si sa vada toata lumea preferatii nostri e super topicu steven...

 

led zeppelin si pink floyd astea sunt formatii perfecte si poate un dream theatre si poate mai sunt.......nu stiu

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I
e doar un subiect nevinovat.fiecare are dreptul sa viseze

trupa ideala? well.

 

 

13535[/snapback]

 

my point exactly!

Link to comment
Share on other sites

Vocals: Ozzy Osbourne ( sau vocalul de la Deep Purple am uitat cum il cheama :))

Guitar: hihi

Bass: Geezer Butler

Drums: Bill Ward

13615[/snapback]

Depinde

Ian Gillan / Joe Lynn Turner / David Coverdale

Toti astia au avut cel putin un album unde au dat cu vocea pentru Deep Purple. Probabil ca tu te referi la Ian Gillan care are cele mai multe albume trase cu Deep Purple :)

Link to comment
Share on other sites

Guest abdul_jazzix
ma.. fiecare e liber sa faca ce vrea . . eu mi-am zis parerea k na. e liber nu?. si ati sarit in capu meu . cu injuri si alte chestii . de acum gandeste omule inainte..si mai bine aratai omului k a gresit..daca tu asta crezi si nu-l mai jignii pe fatza

13575[/snapback]

 

Ideea era sa ne distram putin...Ce e asa mare scofala?

Have fun,man! Vrei sa mori suparat? :)

 

si..stii ce,..ma cred cocos k'mi permit .ok?

sa stii.k oamenii care se lauda si au pe ce ...ii admir..

so....presupun k dupa asta mai urmeaza multe comentarii...dar sincer...whatever  nu ma intereseaza ..  :)

13504[/snapback]

 

Sa stii ca oamenii care se lauda au o problema cu capul...Laudele tre sa vina de la altii!

Te crezi cocos pentru ca-ti permiti? Daca esti cocos cum se face ca nu canti cu nimeni?

Da....Probabil ca toti sunt sub nivelul tau... :)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... pai atunci hai sa ne jucam de-a " hai sa desfiintam ce zic altii" aici era vorba de un exercitiu de imaginatie, nici decum de a-i raporta pe fiecare stilului din care face parte... ca nici io nu-s chiar asa de dobitoc incat sa nu imi dau seama ca marcus miller canta jazz si dickinsol heavy... dar nu asta conta... such a disgusting atitude!

13533[/snapback]

 

Eu nu am nimic cu topicul, doar mi-am exprimat parerea referitor la componentele respective. Ma gandeam ca asta e toata ideea, sa gasim o formatie 'perfecta' asa cum o vedem noi, nu doar sa enumeram niste instrumentisti care nu au tangente unul cu celalalt. Ii dau dreptate lui niksha_poe.

Inca o data, nu am absolut nimic cu acest topic, am facut doar o observatie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov
Incredibil LinX. un om care kiar gandeste..

si kiar e cu capul pe umeri..........

la restu kiar nu va da asa putin de gandit? :)

13506[/snapback]

 

Evilpath, dat fiind ca ma aflu in "restu", pot sa-ti spun ca eu incerc sa trec repede sau sa ignor subiectele de genu asta care sunt mai degraba pentru fete de liceu si care nu prea au de a face cu chitara. Nu e primul, daca te uiti in arhiva o sa vezi o gramada. Fa si tu la fel. Nu te supara. Eu zic ca sunt pe forum si subiecte interesante care merita dezvoltate, numai ca nu apar in fiecare zi.

 

LinX, parca era "baba si mitraliera", nu?

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am nimic cu topicul, doar mi-am exprimat parerea referitor la componentele respective. Ma gandeam ca asta e toata ideea, sa gasim o formatie 'perfecta' asa cum o vedem noi, nu doar sa enumeram niste instrumentisti care nu au tangente unul cu celalalt. Ii dau dreptate lui niksha_poe.

Inca o data, nu am absolut nimic cu acest topic, am facut doar o observatie.

13659[/snapback]

of.. visam si noi :)

Ai dreptate. Oricum, pentru a forma o trupa ideala, trebuie ca membrii ei sa fie prieteni buni, si sa se inteleaga bine :). Ca, altfel, trupa o sa tina 2 saptamani.. si cam atat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest musicdvdsrock

Vocals - Freddie Mercury

Lead/Rhytm - Slash

Rhythm/Lead - Mark Knopfler

Keyboards - Guy Fletcher

Drums - John Bonham

Bass - anyone...young and gifted , please ! :)

Link to comment
Share on other sites

Vocals (M) : Tuukka Koskinen / Daniel Brennare

Vocals (F) : Sharon den Adel

Drums : Mike Portnoy / Lars Ulrich

Bass : Magnus Rosen / Eddie VanHalen

Guitar (prea multi) - David Gilmour, Slash, Vai, .. asf, aso.

Keyboards/Piano : Jari Koskela / Juhani Lagerspetz

+

Violin - Kerim Girbajcevic

+ altii ... tre sa ma mai gandesc

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

La-i pus pe Eddie Van Halen la bas. Probabil va canta la o chitara bas speciala cu floyd rose si va face si tapping pe ea.

Link to comment
Share on other sites

Guest Breezer

Europe all the way! de cand am fost la concert mi-am dat seama din ce gen d trupa mi-ar placea sa fac parte.

Joey-voce extraordinara; Norum e un chitarist adevarat; Leven si Ian tin ritmul cum nu se poate mai bine, iar Mic e final touch-ul d care aveau nevoie.

Impreuna fac o treaba minunata, combinatia ideala.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.