www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dream Theater Live:cineva Interesat De 2 Bilete / 2 Seri - 5-6 Martie Paris?


Vladympv
 Share

Recommended Posts

salutare

 

am pentru serile de 5 si 6 martie cate 2 bilete pe seara , locuri exceptionale la Dream Theater - Live - Palais du congrais  - Paris.

 

ar fi cineva interesat?

e atat de "astonishing" noul album incat m-as bucura tare sa scap de biletele la concert  :)))) chiar daca pierd biletele de avion...

 

locatia si locurile ce le am sunt de vis - in fata mixerului.

 

daca e careva interesat let me know fast ca am de anulat hotel etc

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nu-ti place? mie mi se pare ca au reusit sa iasa din stagnarea inc are erau de vreo 4 albume. de la systematic chaos incoace mi se pare ca toate piesele sunt facute dupa aceeasi reteta.

 

Mie unul mi se pare ca albumul e genial si oamenii au reusit sa isi iasa din zona de comfort. 

 

Cred ca live e si mai misto..

Link to comment
Share on other sites

mna interesant :))  am mai auzit de cativa romani pe facebook care bagau cu bold "GENIAL"!!! :)))) am vrut sa zic ce fumati oameni buni ca vreau si eu :)))

dar e loc de orice preferinta in final 

 mie imi pare ca sunt in cadere total Dream , mai bine se pensionau sau mureau in glorie dupa Scenes from a memory :))

 

albumu asta imi pare f f slab, o plictiseala majora de 2 h si 10 min 

l-am ascultat de 3 ori deja , f f fad si lungit  ... total neinspirati ...tobele pe langa ca is mega basic 80 % din album suna si in spate si nasol comaprativ cu vremea lu Portnoy

tonu de chitara e penibil iar ...si slab de tot la nivel compozitie pe partea de chitara JP acu.

Labrie o lalaie si o sopteste in stilu lui de trazneste nu alta :)))

vorba unui prieten "pfff nu se mai termina odata albumu asta ca si plesnesc aci " =)))

rudess iar mi se pare f neinspirat in afara de cateva mici bucati de piese...

 

overall Dream Theater a devenit ce era de asteptat ...o masina de facut bani, care e din ce in ce mai penibila

numa marketingul e de ei ...

 

daca aparea orice alta trupa cu un album de genu , ziceam ca ii dragutel...insa extrem de lungit aiurea ...puteau scoate 40 min tot la ce lipsa de inspiratie.

 

si o zic ca un fanatic Dream Theater :)) ce merge la 3 concerte pe an minim, deja de ani buni .....ca o religie , da devine una penibila

baiu e ca au rupt tot in anii 90 pe felia prog, atat de puternic inca nu si-au mai lasat nici lor loc dupa 3 albume de macel total :)))

 

au devenit apoi mai metal, nu ii stres , e fain prog metal , da pacat ca cu trecerea anilor au devneit si f neinspirati si plictisitori si ironic tot mai plini de sine :)))

 

e un fenomen normal, nu puteau ramane in perioada de apogeu , e impotriva naturii in orice domeniu la orice om :))) 

dar e frustrant cumva sa vezi ca si unicii Dream ajung un fel de Iris penal incet 

Edited by Vladympv
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.