www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Drowned In Sins Si-A Lansat Primul Single ! [Metalcore]


SethOne
 Share

Recommended Posts

Drowned in Sins a lansat melodia ”Decay”

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4fy8xGGSsBI

 

 

 

Drowned In Sins este o trupa de post-hardcore/metalcore din Bucuresti, care isi propune sa aduca un suflu nou acestui gen muzical in Romania. Componenta actuala a trupei este: Silviu (voce), Seth (chitara), Rob (chitara), Vlad (bass), Vlad (tobe).

 

Despre melodie, formatia a declarat: ““Decay” este primul nostru release si a fost inregistrat, mixat si masterizat la Studio148 cu ajutorul lui Marius Costache. Suntem foarte bucurosi ca avem ocazia sa lansam primul nostru material sub tutela U Rock / Universal Music Romania Digital Distribution. Dorim sa le multumim celor de acolo pentru oportunitatea oferita, receptivitatea si profesionalismul de care au dat dovada. Suntem o trupa la inceput de drum si ne dorim sa ajungem la cat mai multi oameni prin muzica noastra!”

 

Drowned in Sins a lansat single-ul „Decay” care poate fi ascultat sau descarcat la linkul de mai jos:

 

https://UMRDD.lnk.to/DrownedInSins-Decay

 

 

ORICE PARERE SAU CRITICA CONSTRUCTIVA ESTE BINEVENITA !

 

Contact Drowned in Sins:

www.facebook.com/DrownedInSins

+4 0758 052 920

DrownedInSins@gmail.com

 

 

Contact U Rock / Universal Music Romania:

urock@umusic.ro

www.facebook.com/uRockmusicpage

www.facebook.com/umusicro

www.umusic.ro

Link to comment
Share on other sites

Personal mi se pare ca aduce foarte mult cu 'Goodbye to Gravity'. Si stilul, si sound-ul, si clipul (ma refer in special la 'The Day We Die'). Nu stiu daca sunt singurul a sesizat asemanarile dar sunt aproape sigur ca vi s-a mai spus. Asta nu e neaparat ceva rau, depinde insa daca asta ati urmarit (constient), daca a fost coincidenta, daca a fost mana celor de la Universal Music, etc.

 

Una peste alta mie mi-a placut cum suna, desi nu sunt mare fan al genului. Bafta!

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Renuntati la groh :)

Strica piesa si nu aduce nici un beneficiu: nu va face nici mai duri, nici mai cool, nici mai rock. Parere pur subiectiva :)

Nu facem asta pentru a fi mai duri sau mai cool. Pur si simplu asa simtim sa cantam, foarte sigur sa fie si datorita muzicii pe care o ascultam.

 

Personal mi se pare ca aduce foarte mult cu 'Goodbye to Gravity'. Si stilul, si sound-ul, si clipul (ma refer in special la 'The Day We Die'). Nu stiu daca sunt singurul a sesizat asemanarile dar sunt aproape sigur ca vi s-a mai spus. Asta nu e neaparat ceva rau, depinde insa daca asta ati urmarit (constient), daca a fost coincidenta, daca a fost mana celor de la Universal Music, etc.

 

Una peste alta mie mi-a placut cum suna, desi nu sunt mare fan al genului. Bafta!

Multumim pentru cuvintele frumoase! Ne bucuram foarte mult sa vedem asemena reactii.

Link to comment
Share on other sites

Renuntati la groh :)

Strica piesa si nu aduce nici un beneficiu: nu va face nici mai duri, nici mai cool, nici mai rock. Parere pur subiectiva :)

 

Mie mi s-a părut pe dos, că sună rău vocea "curată". Nu mi-a plăcut nici timbrul, nici nu mi s-a părut că e "de acolo" :) Dar, în ansamblu, piesa e faină, modernă, instrumentele sună clar, este și ceva tehnică, și melodie.

 

Felicitări și succes mai departe!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ca sa dezvolt putin ideea, eu inteleg ca acum toate genurile se amesteca, dar totusi nu mi se pare buna casatoria intre melodic si groh. Stiu ca sunt multe trupe care o practica, dar pe de alta parte a fost si multa lume care considera ca arsul vrajitoarelor pe rug era o idee buna :) Daca simtiti groh ar trebui sa faceti instrumental mai dur, daca vreti melodic ar trebui voce mai (sau doar) melodica. Am ascultat si eu rautati si inca mai ascult cateodata, dar combinatia asta nu numai ca nu imi place, dar nu ii inteleg ratiunea si de asta am presupus ca vrea sa creeze o anumita imagine. N-am vrut sa jignesc pe nimeni si va urez si eu succes :)

Edited by Dan Damian
Link to comment
Share on other sites

Nu cred că s-a simțit cineva jignit, dar, ca să completez și eu, sînt multe trupe care îmbină stilurile de voce și care *mie* îmi plac. Spre exemplu, Crematory și Scar Symmetry.

 

(Și) De-asta e frumoasă muzica: toți avem 2 urechi și ascultăm aceeași sursă, dar înțelegem și ne raportăm diferit la ea. De gustibus, adică, și e copilăresc să creadă cineva că deține adevărul. De exemplu, muzicianul să creadă că are o piesă faină, la modul absolut, iar păreristul (ascultătorul, dacă nu vă place termenul), că dă un verdict universal.

 

Mie și lui Sam ne place, ție nu, atîta tot, rămînem prieteni. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.