www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Ieftina, Reghin 1971, Doze Epiphone, Pentru Incepatori


yhwh4ever
 Share

Recommended Posts

Pret: 250 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: yhvh4ever@gmail.com


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Pret mic, pentru incepatori.

 

...ROG CHITARISTII CU SCULE DE SUTE DE EURO SA FIE INGADUITORI.... :respect:

 

Chitara a fost luata tot de pe rgc acum cativa ani buni. O vand pentru a trece la next level....mi-am facut ucenicia pe ea.

 

Chitara este marca REGHIN, an de fabricatie aproximativ 1971. I-au fost inlocuite dozele originale cu unele de pe o chitara Epiphone Les Paul.

 

Pentru studiu acasa si entertainment este buna.

 

Stare de functionare si aspect 8/10.

 

Dozele plus vechimea lemnului ajuta la obtinerea unui sunet surprinzator de cald....Surprinzator dupa cum a afirmat un posesor de Epiphone de vreo 2400 ron..... :lolsign: 

 

Ca si accesorii, un cablu de chitara, suport pentru pene, curea neagra si un tuner cu microfon dar si cu posibilitate de montare pe cablu. Chiar si dozele vechi.

 

Proba se poate face oriunde in Bucuresti sau in Comuna Berceni.

 

 

 

post-5378-0-57560300-1453496908_thumb.jpg

post-5378-0-83427600-1453496929_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am vazut un anunt similar cu cineva care insista ca e adusa din Italia (si implicit ca e facuta in Italia).

 

Si bine inteles cu un pret de cateva ori mai mare.

 

Iata un alt anunt similar:

http://olx.ro/oferta/chitara-super-semirezonanta-electrica-ID3oO41.html

aici este vorba de un model sovietic fabricat in (atunci) Leningrad, corp din plastic, marca "Maria". Dozele nu sunt originale.

Edited by Rastislav Svarog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am bagat reghinul la vanzare pentru ca as vrea sa trec la un Epiphone les paul de vreo 600 ron. From Esound.

 

Nu avea nici un rost sa scriu ca accept schimburi cata vreme nu cred ca ar da cineva un epiphone pe un reghin plus diferenta, nu?

 

Dar din disperarea Epiphone-ului :wub:   mai am o idee....bag in pachet si un amplificator de 2x25w, romanesc, facut de Tehnoton, parca...nu sunt sigur. Este atasat. Celor interesati le ofer oricand detalii despre Amplificator.

 

Sta degeaba...il foloseam cu fratele meu pe la inceputurile noastre muzicale. Din ce mi-a zis este functional, doar potentiometrul de volum mai face....pauze sau zgomot...probabil cu un spray de contacte s-ar rezolva.

 

Pretul pe pachet....350?

 

Sau daca este nevoie putem desface ...pachetul si sa le dau separat.

 

post-5378-0-31331800-1453637417_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Atasez si cateva mostre de sunet pentru cei interesati de sunetul chitarii....

 

Problema este ca sunt inregistrari de pe un looper cu care ma mai distrez din cand incand si se aud greseli, etc....sunetul nu este ideal...am folosit un procesor de 130 ron gen zoom 505II...

058_1.mp3

059_1.mp3

075_1.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.