www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vind Guild Jf55


Ulrich
 Share

Recommended Posts

Pret: 10500 RON


Localitate: Tg.Mures


Contact: satie_erik@hotmail.com


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Guild jumbo , model JF55, all solid stika/rosewood + toc HSC negru ambele in stare perfecta,

Scimb cu echivalentul in lei a 2500 usd la curs bnr. Imi cer scuze dar nu pot negocia la ghitara asta.

 

Link to comment
Share on other sites

doar o părere, cu tot respectul, preţul e puţin cam mare. Pe ebay se găsesc cam de pe la 1900 USD, recent şi-a cumpărat un amic cu 2200 şi avea şi electronică. E o chitară minunată, am avut una acum câţiva ani, un sunet incredibil de cald. Listeaz-o totuşi şi pe site-uri externe, cred că ai putea găsi mai uşor cumpărător decât în România. Numai bine şi baftă la vânzare!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Potzi spune ca pretzul e mare, oricine are dreptul la o opinie, dar asta nu inseamna neaparat ca ai dreptate... Pretzul unui instrument depinde foarte mult de starea lui tehnica si estetica si nu in ultima instantza de abundentza pe piatza, de numarul de exemplare oferite  la un moment dat spre vinzare.

Mie nu mi se pare sa fie foarte mare, dar ma rog asta-i  parerea mea...

Guild JF55 este "top of the line" a unui moment  din istoria manufacturiera a SUA care nu cred sa se mai repete in zilele noastre. Cu alte cuvinte o legenda. Iar oamenilor le plac legendele. Nu intentzionez sa scap de ea, cu cit reusesc s-o pastrez mai mult in timp cu atit valoarea ei v-a creste, si asta-i o certitudine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.