www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hora Electro-Acustica Jumbo Solo Eq


Darius Borz
 Share

Recommended Posts

Salutare!

Are cineva modelul asta de chitara sau a cantat pe ea? 
M-ar interesa sa o achizitionez si din cate am vazut pe site-ul de reprezentanta Hora http://magazinulrapsodia.ro/chitare/acustice/chitara-acustica-jumbo-solo-mahon-hora-reghin.

Chitara pare sa aiba specificatii foarte bune raportate la pret si as fi curios :D sa aflu mai multe.

 

Multumesc !

Edited by Darius Borz
Link to comment
Share on other sites

Am aceasta chitară fără EQ şi am avut mai de mult ocazia  de a proba şi una cu EQ. Din punctul de vedere al calităţii sunetului, materialelor, este imbatabilă la preţul ei. Cu Hora însă se poate întâmpla, nu atât de des totuşi pe cat spun gurile rele, să ai mici suprize neplăcute la execuţie, aşa că recomand probarea înainte de achiziţie. Dacă nu ai posibilitatea probării, ia în calcul şi acest mic risc, balansat de garanţie, posibilitatea returnării etc. Părerea mea este că merită.

Ca dimensiuni, nu este un jumbo clasic, incape de ex. in case-ul unei acustice obişnuite.

Finishul satinat, ca la orice alte chitare cu acest finish, este mai sensibil la zgârieturi.

Volum şi proiecţie considerabile, ton mai cald decât al chitarelor cu faţă de molid.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.