www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Adaugare Neck Fender To Charvel Body


avatar2100
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Chitara asta este, in sfarsit, ceva de care ma bucur in fiecare zi...putin, asa, cat imi permite timpul liber.

 

Mai avem (nu eu, ci Augustin :-)) un pic de lucru la ea (pigulit un pic corpul, eventual vopsire nitro dupa), insa se apropie extrem de mult

 

de ce mi-am dorit dintotdeauna. De sunat suna intr-adevar foarte bine, iar interventiile facute de Augustin au fost la MARE INALTIME.

 

Fara ele nu cred ca mi-ar fi placut la fel

 

de mult, nici nu se putea canta cum trebuie pe ea, si recomand tuturor celor care iubesc chitarile din "batatura proprie" sa nu ezite in

 

colaborarea cu Augustin, aka "avatar2100"...!

 

Stim cu totii deja de ce e in stare, ne-a uimit pe toti aici pe forum cu mare parte din lucrarile prezentate, motiv intemeiat si pentru mine

 

sa incep sa construiesc o chitara "custom" cu el.

 

Colaborarea a fost extrem de transparenta, in ciuda distantei dintre noi, eu fiind din Iasi el, din capitala, iar deciziile (radicale sau nu) s-

 

au luat in "unanimitate" de voturi, argumentate cu poze trimise inainte si dupa fiecare operatie in parte.

 

Sper ca a fost o placere pentru amandoi, mai ales ca, pe langa lucrarea in sine, am ajuns sa ne cunoastem mai bine si sa devenim

 

amici buni; cu siguranta vom mai colabora in viitor!!  :guitar:

Edited by radu.popescu
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.