www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Formatie Cauta Chitarist In Bucuresti


Recommended Posts

Formatia Street Fire Band de rock alternativ, cu mine la voce+hitara, Petre la bass si Ioana la tobe, cautam un al doilea chitarist. Cerintele sunt: sa fie disponibil in weekend sau vineri seara pentru repetitii si sa ne poata acompania la urmatoarele melodii:

1.Easy-Lionel Richie
2.Dust in the wind-Kansas
3.Stay-Thirty Seconds To Mars
4.Calling-Wherever You Will Go
5.Kings Of Leon-Use somebody
6.Rod Stewart-Have You Ever Seen The Rain
7.I won't back down-Tom Petty
8.RHCP-Zepphyr
9.Kiss Me Quick-Elvis Presley
10.Wind of change
11. Roy Orbison-You got it
12.Two Princes-Spin Doctors
13.Breakfast at Tiffanys

 
Precizez ca playlistul e destul de rigid fiindca am ales cantecele pe care le pot canta eu la voce (adica nu prea sus). Sunt totusi deschis la noi propuneri: cu atat mai multe cu atat mai bine.

Dorim sa cantam live la diverse evenimente in principal coveruri si incet incet sa ne formam stilul propriu si sa avem si compozitii proprii. Toti suntem sub 30 de ani cu exceptia bassistului care are 34 de ani. Ne vom pune de acord inainte de repetitie ce tabulaturi folosim pentru a ne putea armoniza. De asemenea vom cadea de acord cine face soloul si cine ritmul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut 

Mr Vintage

. Stiam ca  Have You Ever Seen The Rain e piesa CCR. Vroiam sa spun ca nu pot canta la fel de sus si ca prefer varianta de la Rod Stewart in care e cantata cu un semiton mai jos.  


Pana la urma am hotarat ca basistul sa fie al doilea chitarist deci vom cauta un nou basist. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.