www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[INCHIRIEZ] sala de repetitii


Guest Mihai Nebunu'
 Share

Recommended Posts

Guest Mihai Nebunu'

Inchiriez Sali de rep.

Pyramid Studio

Mihai Nebunu' 0724864185 ID & mail dj_enemy44@yahoo,com

Sali cu aparatura si fara

 

Tarife sala cu aparatura:

L-V 14 Lei / h

S,D 15Lei / h

elevi, studenti, L - V 8.00-17.00 11 Lei / h, S,D 12.5 Lei / h

aceste tarife sunt pt cei cu contrac de colaborare

Fara contract L- V 15 lei /h, S,D 18 Lei /h

 

nu prezint aparatura pt nu credk e nev. se vede din poze. Pozele sunt f inainte de renovare, d o pers "non profesionista", asa k decorul s a mai schimbat. (in bine! hehehe). Cineii se inchiriaza separat daca se doreste, numai in masura in care tobosarul stie sa bata in ei! altfel NU!

 

posibilitate inreg live, bar, bere si sucuri la pret de butic, tarii, sala party+sonorizare, sala basket si fotbal (40 lei/h), inchiriere scule live, studio, procesoare, efecte, tobe, chitari, etc etc etc

Studioul de inreg amana deschiderea pina in martie, dar exista si acum posibilitate inreg, tobe, voce la sala, restul in alta locatie, zona potcoava.

 

Nu lasati mesaje, k nu stau p net. Tel sau eventual mes.

Edited by Mihai Nebunu'
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mihai Nebunu'

Ma simt obligat sa prezint sculele:

Voce, Key - mixer xenyx 2442, putere europower 2500 2*750w, 2 boxe 800w, 4mic Shure + stative, stativ key

Chit - Marshall 1960A,B, 2buc, puteri p tranzistori 300w, preamp profi, stative chit

Bass - Hartke transient atack 400w, cu cabinet 400w 4.5XXL

Tobe Pearl, 6 stative scott, tama, pearl , pedala dubla, numai fete Remo, scaun Pearl

Rack uri: Proc chit Rocktron Voodu Valve (se inchiriaza sep), Compresor 2, Virtualizer, EQ full parametric / 5 benzi independente, diverse preamp uri chit si bass, splitter 16 casti,

aer cond, mocheta trafic intens, geam termopan de 2*6mm

bon fiscal

Pt S.C. factura detaliata, inchiriere scule / spatiu rep etc

Totul suna OK pt Romania, sala este decenta, nu ma laud cu "super conditii cum nu s au mai vazut"

... la urma urmei totul depinde de cel care canta.... . Am trupe care chiar stiu sa cante, cu multi ani de experienta in spate, si sunt super multumiti!

Edited by Mihai Nebunu'
Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

" Totul suna OK pt Romania, sala este decenta, nu ma laud cu "super conditii cum nu s au mai vazut"

... la urma urmei totul depinde de cel care canta.... . Am trupe care chiar stiu sa cante, cu multi ani de experienta in spate, si sunt super multumiti! "

 

pai aici e marea problema ... multe trupe habar n-au sa-si faca un sunet nici pe scule foarte bune... dar sunt si trupe bune cu instrumentisti f buni care scot din aproape orice scule un sunet f bun...

- daca te-ai apucat ieri de chitara si ai o chitara reghin din 78 si un cablu rupt si lipit cu scoci :) e cazu sa-ti pui problema daca ai ce cauta intr-o sala de repetitie .. nu daca sculele sunt suficient de bune pt tine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Nebunu'

OFERTA SPECIALA

in intervalul Luni - Vineri, intre orele 8.00 si 16.00, la sala 1 (cea prezentata in poze) se fac reduceri, adika 7.5 lei/h, pentru studiu individual, sau pentru trupele de elevi si studenti

 

Am DESCHIS SALA 2

Tobe Pearl, statie de bass Behringer 120w, mixer Allen&Heat 16 ch, statie 2*200, boxa bass800w si boxe 800w

momentan nu sunt cuburi pt chitari, dar se aude excelent. 10 Lei / h inclusiv weekendul. (dupa ce se aduc statiile de chit, Marshall, se va modifica pretul)

 

OFER SALA GOALA sau cu tobe si niste statii. Caut trupa cu scule sau fara, pt a 3a sala. momentan doresc1-2-max3 trupe cu scule proprii sau nu (mai am un set de tobe Pearl, un mixer, statii si boxe) interesate sa repete in sala cu program propriu, la intelegere intre ele, negociabil, (trebuie vazut la fata locului)

 

toate salile sunt in zona timpuri noi, str Ion Minulescu

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Nebunu'

depinde cat repeti. per total e 1000lei. mai depinde cat repeti si cand. intre 2.5-max 3.5mil/ luna

se face un program, si se imparte timpul. contacteaza ma, vino sa vezi, vb

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Mihai Nebunu'

bah, cu baru s au schimbat planurile, k tre prea multe autorizatii,, mult mai multe decat mi am inchipuit! f f f naspa

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Nebunu'

sala s a dat. 1100lei / luna 50m2, super conditii. mai exista o posibilitate, cu sculele voastre, 3.5mil / luna, impreuna cu inca 2 trupe cu sculele lor. asta in conditia sa nu repetati seara, pt k ceilalti rep seara. suna ma, sa vb, si sa vezi la fata locului.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Mihai Nebunu'

SALA 1.

1. Upgrade: pt bas. statie Laney Richter RB9 300W, boxa Hartke 4.5XL . acum cred ca pot acoperi si pretentiile cele mai exigente.

2. Oferta pt elevi si studenti in prima parte a zilei nu mai este valabila. ramane valabila oferta pt studiu individual, 7.5lei/h

 

 

SALA 2.

1. Upgrade: F curand incepe antifonarea si vin scule noi!!!!!!!!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Mihai Nebunu'

Miercuri 9 mai, se deschide SALA 2 "STUDENT"

 

tobe Pearl

mixer + PA + boxe

Behringer Ultrabass 1200

2* Fender 212

si multe altele...etc etc.

(mentionez k antifonajul nu este complet, se lucreaza inca, si va fi gata max sapt viit)

poze f curand

 

tarife "STUDENT" in functie de nr de ore de rep. """ ToTuL EsTe nEgOcIaBiL """

pt inscriere in program, si completarea fisei de inscr., acte necesare: copie dupa buletin.

 

in atentia celor sub 18 ani. este absolut interzisa intrarea cu alcool. (valabil la ambele sali)

 

posesia de droguri cat si consumarea acestora sau a oricaruifel de substante interzise prin lege duce automat la denuntarea catre organele competente (Politia).

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Mihai Nebunu'

F IMPORTANT (SALA 1)

Odata cu instalarea aerului conditionat (si implicit cresterea consumulului de energie electrica), cat si a modificarilor facute in sala (instalarea celui de al 2 lea geam cat si marirea suprafetei utile la 35m2)

incepand cu data de 1 iunie 2006:

 

Noul tarif practicat este de 5 Euro/h (tva inclus), plata in avans pe o luna, calculat la burs BNR+1% in ziua platii

Trupele care au semnat contractul pana la aceasta data, vor ramane la acelasi tarif pana la data de 31 decembrie.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Nebunu'

SALA 1

 

Upgrade:

 

Head Crate 120W clean (are si distors+distors solo daca doreste careva....)

S au cablat montat si compresoarele de voce...... 4 buc

S a cablat si ef pt keyboard... daca kiar vrea cineva.....

Am mai luat microfoane si stative.... am 8 mic,, si 6 stative

Am marit spatiul util sa 35m2

Am cumparat scaune noi.....

 

Ce mai doriti ?? ASTEPT SUGESTII !!!! si promit k daca sunt justificate, le voi rezolva cat se poate de curand !!

 

poze noi in curand....daca kiar trebuie.................hehehehehehe :)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Nebunu'

Cu multa parere de rau, trebuie sa anunt ca incepand cu data de miercuri, 23.05. 2007, sala 2 STUDENT s a inchis. din motive intemiate, nu se va mai deschide.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Mihai Nebunu'

SUPER OFERTA S1 !!!

 

In intervalul Luni-Joi 8-15 REDUCERE pt ELEVI si STUDENTI!!!! 11 LEI/h

 

tot in acest interval, studiu individual 7.5 lei/h

 

primele 3 trupe care se aboneaza au reducere la 10 lei/h :)

anunt postat 3.06.2007. oferta valabila pana la data de 01.07.2007

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

Deoarece trupa noastra veche s-a despartit trebuie sa venim sa luam clapa(jucaria). Acum repetam acasa(e mai comod).

Andrei.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Nebunu'

dude,, incerc sa dau de voi de o gramada de vreme...v.nu mai am nr de tel... PLS VENITI si lutai klapa URGENT!!!! tre sa eliberez sp din spate cat mai repede. Va ast sapt asta sau viit max. (tel inainte sa fiu la sala)

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca se apropie concertul trupei Sepultura in deschiderea caruia cantam si noi, Mihai vezi ca marti venim sa rupem sala-n doua... :):) De data aceasta sper sa poata toata lumea sa repete... :)

In alta ordine de idei... Recomand cu caldura sala lui Nebunu, mai ales celor care sunt prea comozi si nu vor sa bata drumul pana la concurenta, in cartierele marginase ale orasului. Repet, este vorba de cei comozi. Sper sa nu se interpeteze ca ceilalati au conditii naspa... Nope, fiecare are si plusri dar si inusuri. Marele avantaj al lui Mihai este faptul ca este situat la o aruncatura de bat de KM 0.

 

Ah, era sa uit...

Posterul Sepultura...

 

afissepultura.jpg

 

Informatia oficiala este luata de pe Metalfan, de aici...

http://www.metalfan.ro/forum/viewtopic.php?t=9839

 

Ne vedem acolo... Pai cum adica unde ? Atat la sala de repetitii cat si la concert... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Nebunu'

nu e ok. 1. sms sau tel... 2. trebuia sa ziceti mai din timp... ,daca nu ati anuntat am crez k nu veniti dum asta si am dat programul 19-22 ... sorry.

vb pt sapt viitoare... miercuri 19-22 liber..

Edited by Mihai Nebunu'
Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Nebunu'

merci Scanteie,,,, ba,,, sunt sigur k va fi un concert pe masura asteptarilor!!!

 

& . . . . . " RUPETI SALA in 2 !!! " :):):) ,,,, DAR SI SCENA!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Mihai Nebunu'

sa l citez pe dl Rares:"""up we go / Nu UiTATI,NUMAI LA NOI / Marshall pe lampa,head +4x12,Bronx pe lampa,head +4X12,combo Bronx pe lampa,efecte de voce Lexicon,aer conditionat in ambele sali.Cinele Sabian B8 incluse in pretul salii. / 0722195275"""

 

Domnilor,,,, la mine NU v eti gasi nimik pe lampa,,,, si nici macar un amarat de cinel....(nici macar rupt, spart, turtit, varza)

 

 

so,,,, bafta tuturor !!!!,,,,,,, & UPGRADE again..... surprise !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Mihai Nebunu'

UPGRADE 06.09.2007

 

PA: 2 subwoofere 1600W / bucata

 

Microfoane: - preluare tobe

- 2* preluare statii chitare

- 2* microfoane pt percutie

Bassul se preia prin Line out

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.