www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Donez Amplificator Home-Made 100W


Recommended Posts

Salutare!

 

Donez un amplificator de 100w tranzistori.

E vorba despre asta : 

(scuzati calitatea and stuff, btw overdrive-ul e dat mostly aici de un od behringer, nu de amp. Drive-ul din amp merge spre ceva gen Slayer World painted blood, something like that. Integratul este un JRC).

 

Donez pentru ca deja am amplif ok, acasa am unul mai mic pe care pot exersa, deci asta practic sta aiurea.

La randul meu l-am primit tot pe RGC, nu mai gasesc topicul...si consider ca e de datoria mea sa-l dau mai departe cuiva care chiar are nevoie de el - ma gandesc ca sunt printre noi oameni care canta (intr-o trupa, da' nu neaparat) si nu isi permit chiar acum un amplificator. 

 

Problema este ca ii sunt dusi finalii. Nu stau foarte bine cu timpul, dar incerc sa-l duc la un electronist in perioada urmatoare, sa-i remedieze problema...oricum pana se face lista de doritori cred ca am timp. (off - topic, ampliful a fost modat de bunul meu prieten Razvan Sarbescu, caruia ii multumesc pentru tot sprijinul acordat EVER, precum si pentru clona de Mad Professor Deep Blue Delay pe care o folosesc deja de ceva timp).

 

Va astept la topic cu inscrieri. Nu PM, nu mail, nu telefon.

Fiti sinceri, daca nu aveti nevoie/daca va permiteti un amp, nu va inscrieti. Am vazut lucrul asta de mult prea multe ori si mi se pare lipsit de respect un gest de genu. So...daca stiti pe cineva in need, let him/her know. Si ca sa fie totul mai frumos, data limita pentru inscrieri o pun pe 15 decembrie, astfel ca norocosul sa-l primeasca de sarbatori.

 

Lasam povestile, va astept cu inscrieri...intre timp poate mai gasesc chestii de dat.

Cheers!

Edited by Daiabitiz Uyup Zwurp
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Salut! As dori eu amplificatorul. Cant la chitara de aproximativ 2 ani si am un Ibanez Gio si la 16 ani nu prea am buget de amplificator. Momentan folosesc chitara cu ceva vst-uri gratis si mi-ar prinde foarte bine un amplificator. Pot veni sa il iau in Cluj, eu fiind din Dej. Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salut si scuze de intarziere,

 

Am folosit un random number generator si in cele din urma amplificatorul va merge la 

Claudiu Kiss

O sa te rog sa-mi lasi pe PM adresa si nr de telefon (pentru curierat) si te tin eu la curent cu trimisul pachetului, sper sa reusesc sa-l pun pana la Craciun.

 

Toate cele bune si spor la ceterit tuturor! :)

Daca mai am chestii de dat va anunt.

 

Cu drag, io.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.