www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gibson Les Paul 50's Tribute


Angel Eyes
 Share

Recommended Posts

Pret: 2500


Localitate: Bucuresti


Contact: 0726788884


Accept schimburi: Nu accept schimburi

Cumparat de la e-sound some years ago...

http://esound.ro/gibson-us-les-paul-50s-tribute-vintage-sunburst.html

 

Are cateva semne de uzura dar nimic care sa-i strice look-ul. Cavitatile au fost ecranate la Guitar Shop si i-am pus straplock-uri Dunlop, alte modificari nu i-am adus.

Are un set de D'Addario EXP 010-046, cam vechi, cred c-o sa-l schimb ca am un set de Dunlop tot 10-46 care zace nefolosit.

 

Reteta de lemn este identica cu un Les Paul Standard (mahon + placa artar) si chiar cred ca am prins un lemn bun (comparativ cu celelalte pe care le-am incercat la momentul acela in magazin). Singura diferenta sunt dozele P-90 soapbar care sunt single-coil. Suna genial pe clean, am si inregistrat cateva piste de clean cu ea in studio (nu am track-urile ca le-as fi postat). NU sunt pentru chitaristi de heavy-metal sau alte genuri similare, nu sunt facute pentru genul acela de "punch curat". Le recomand in schimb pentru grunge sau alte genuri extreme, doom or w/e unde isi face banii murdaria de pe distors, cel putin eu asa am folosit-o mult timp.

 

Desigur se pot schimba cu humbuckere dar trebuie modificat lemnul fiindca au alta forma dozele si trebuie dusa la un lutier sa le faca loc prin placa.

 

Pretul e 2500 ron (negociabil, tinand cont de eventuale modificari). Vine cu husa originala, manual, certificat de garantie, fara strap (sorry, i like my strap).

Accept schimb doar cu http://www.guitarshop.ro/chitara-electrica-fender-classic_p378.html. Nu ma intereseaza sa dau diferenta de bani tinand cont de modificarile pe care o sa i le aduc eu.

 

Chitara se poate incerca in Bucuresti.

Telefon 072678884 sau PM.

post-23612-0-19044700-1446045409_thumb.jpg

post-23612-0-54474700-1446045410_thumb.jpg

post-23612-0-53615100-1446045411_thumb.jpg

post-23612-0-46899900-1446045412_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.