www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Patch Lipit Pe Chitara


Marin Petrică
 Share

Recommended Posts

Nu-i baga in seama pe gretosii care nu mai stiu sa se distreze, sunetul sau manuitul chitarii nu are nici in clin, nici in maneca cu peticul tau. Plus ca acum chitara este botezata.

Imaginea e deasupra sau sub rasina?

 

Mi-a placut asta :))) Maine o sa-mi lipesc cate un petic pe fiecare chtiara. Unul cu aracet, unul cu epoxi, unul cu superglue, eventual o sa fac si niste crestaturi cu cutter-ul inainte si-o sa dau cu smirghel pana la lemn ca sa adere adezivul mai bine. Sa vezi ce-o sa ma mai distrez :)) Si poate imi mai trece si greata, cine stie...

 

Evident ca n-are nicio legatura cu sunetul dar arata oribil si ieftin. Plus ca va lasa urme daca il da jos, iar daca va vrea vreodata sa vanda chitara sansele vor scadea considerabil, ca si pretul de altfel.

 

Dar daca lui ii place, sa fie sanatos!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

mai sam.... eu tin minte ca ac um ceva vreme tu ai lipit un petec cat toata chitara :)) sa caut in arhiva?

 

Te rog chiar :)) Nu stiu la ce te referi, dar chiar nu-mi aduc aminte sa fi 'maltratat' vreo chitara. Sa nu cumva sa ma confunzi... Oricum, m-ai facut curios, poti publica rezultatul direct aici, raspund total pentru faptele mele si mi le asum :))

Link to comment
Share on other sites

Te inseli garantat!!! Urasc stickerele aplicate pe chitara, de orice fel, chiar si cele autoadezive care teoretic nu lasa semne cand le dai jos. Si in general nu-mi plac operatiile estetice/cosmetice ireversibile aduse sculelor. Am luat nu demult un double-six care avea un sticker cu un logo aplicat sub corzi. Chitara era natur si cand l-am scos a ramas logo-ul 'impresionat' in lac. I f*cking hate it!

 

O singura data m-a batut gandul sa apelez la un prieten telentat la desen sa-mi faca asa ceva, si oricum ar fi fost experimental pe o chitara de care nu-mi pasa. Din pacate nu s-a concretizat..

 

the_wall_big.jpg

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu vreau un sticker cu salam pe strat! si mai vreau, ca la Stevie Ray Vaughan, sa apara $$$ in loc de SRV.

Hardware gold; gold everything! actual gold! si vreau sa-mi atarn de strap breloace de mertzan.

 

Ala da strat care "da bine la ochi"!!! Haaaaaa!!

 

 

Disclaimer: daca v-a scazut IQ-ul cu 30 de puncte cand vi l-ati imaginat, adresati-va medicului  sau farmacistului. Efecte adverse includ: Manele! Injurat in trafic! si gratar cu printzese!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

singura operațiunile de genul asta facuta de mine. I-am confectionat un pickguard din plexi vechi pentru ca nu avea si eu nu tin cont de asta de obicei cand cant. Lipit pickguardul cu dublu adeziv ca sa nu dau gauri(adica sa fie reversibil), iar pentru logo am folosit pene alice de "abalone" sculptate cu dremel. :)))post-13589-0-59902600-1445772997_thumb.jpg

Edited by lefmir
Link to comment
Share on other sites

Sa nu uitam de asta...

 

11235332_482339038594979_809763799594761

 

11825104_482339055261644_195449967640157

 

@Marin Petrică: No offense, dar ai cerut pareri si oricum se cam plictiseste lumea pe forum :)

Nu ma supar :)) Cel putin nu ati zis ca arata epic doar ca sa ma simt eu bine. Da, e ireversibila operatia, iar de vandut si un eventual pret, nu se pune problema ca nu o dau nici mort. Sunt prea atasat de ea. Voiam doar sa vad ce crede o comunitate de instrumentisti despre "opera" mea. Cert e ca eu sunt mandru de ea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.