www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ska Si Punk


sL33py
 Share

Recommended Posts

Guest Semnlas

Stii ce suna mijto fie ibanezurile bine sub zece milioane aveau o vreme la muzica precum si p bassu de la squi care era 750 Ron nu te-as sfatuii sa iei grossman "sunt la fel de bune ca si reghinu "

Link to comment
Share on other sites

Stii ce suna mijto fie ibanezurile bine sub zece milioane aveau o vreme la muzica precum si p bassu de la squi care era 750 Ron nu te-as sfatuii sa iei grossman "sunt la fel de bune ca si reghinu "

 

Cate chitare Reghin ai avut ? pe cate ai cantat ?

 

chitarele Iris si basul Venus sunt construite complect din Paltin (care este tot un soi de maple) , gataul precis dintr-o bucata, corpul de obicei din trei bucati lemn plin.

cu freatboard din palisandru ...

 

asta ar fi baza unei chitare , finisate bine si inca nu am vazut chitara Reghin sa crape sa , crape vopseaua pe ea etc..

 

de hardware si electronica nu pot sa spun mullte , de sunat suna bine , ar trebui sa se ieftineasca daca se iieftinesc chinezariile.

 

Ptr cantat PUNK trebuie atitudine nu chitara face pe om , omul face chitara.....

Link to comment
Share on other sites

probeaza-l

vezi cum suna

si ia o hotarare

eu mi-am luat un Tenson jazz cu 3 mil de la un amic (in magazin e 5 mil) nu e cine stie ce, dar pt pretul asta suna chiar bine si e destul de bun

daca esti la inceput nu investi formidabil de mult in scule, ia-ti necesarul

iti zic din experienta, cand esti la inceput ai diverse curiozitati asupra instrumentului, pe care ar fi bine sa le manifesti pe ceva ieftin ca sa nu-ti para rau dupa aia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.