www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marcian Petrescu & Trenul De Noapte - Concert In Bucuresti - Joi 3 Septembrie 2015 - Ora 20:00 - Palatul Odeon


marcianpetrescu
 Share

Recommended Posts

Cel mai bun cantaret la muzicuta din blues-ul romanesc - MARCIAN PETRESCU, revine alaturi de formatia sa - Trenul De Noapte,

in BUCURESTI,

cu un concert special intr-o locatie absolut speciala :

Gradina Palatului ODEON - JOI 3 septembrie 2015, de la ora 20:00 !!!

Piese de blues, country, rock & roll, cuban music, unele mai vesele, altele mai triste, unele extrem de caustice, cateva in prima auditie, toate va sunt prezentate in acest show unicat in acest moment in Romania - LET THE BLUES TIME ROLL

Cu ocazia acestui concert, Marcian isi va prezenta in premiera si un nou sound de muzicuta, extrem de spectaculos,

perfectionat dupa o munca de mai bine de jumatate de an !

Nu ratati intalnirea cu Marcian Petrescu, muzicutele sale si formatia Trenul De Noapte,

JOI 3 septembrie 2015, de la ora 20:00, in Gradina Palatului ODEON.

Adresa locatiei: Splaiul Unirii nr. 162, Sector 4, Bucuresti - la cca. 400 de metri de statia de Metrou MIHAI BRAVU

Relatii si rezervari: 0753 055 090

NU CANTAM PREA DES IN BUCURESTI... asa ca, NU RATATI !!!

post-5714-0-55388500-1440569729_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ finics... in mod normal nu ar trebui sa raspund unor asemenea postari... dar...

 

ca sa fie lucrurile clare !!! nu eu m-am autointitulat "cel mai bun muzicutist de blues din Romania" ... asa sunt cotat de oamenii care m-au vazut in concerte si care-mi apreciaza munca !

 

acuma, realitatea este ca sunt foarte bun in ceea ce fac... ca daca nu eram, nu ar fi acceptat sa cante pe albumele mele 2 muzicutisti de talie mondiala !!!

 

i-am numit aici pe SUGAR BLUE(dublu laureat cu Grammy) si CHARLIE MUSSELWHITE(laureat cu 1 premiu Grammy)... !!!

 

sunt singurul instrumentist roman care s-a dedicat 100% promovarii acestui instrument in blues-ul din Romania, la nivelul de profesionalism, de calitate a sunetului, de abordare a show-urilor si a repertoriului... sunt singurul muzician care a lansat albume de harmonica-blues...

 

nu stiu daca ai habar cata munca sta in spatele a ce am realizat pana acum, cat de mult am studiat blues-ul si mai ales muzicuta si cat de multi bani am investit in sunet, in cercetare si in instrumente, ca sa ajung la nivelul de profesionalism al omologilor mei din USA.

 

muzicienii din USA cu care am cantat in concerte si care au aparut ca invitati pe albumele mele se pare ca apreciaza munca si calitatile mele de instrumentist mai mult decat unii conationali... ok... asta e...

 

daca tie nu-ti place munca mea si nu agreezi ce si cum cant... e ok... e decizia ta...

 

in cazul asta, te rog eu frumos... ocoleste postarile mele si nu le mai polua aiurea. daca ai ceva sa-mi spui, spune-mi in mesaje private.

 

nu posta chestii doar de dragul de a posta ceva... ok ?

 

sincer... as prefera sa ma eviti. merci frumos.

 

P.S. inteleg ca in Romania exista libertate de exprimare si ca orice om poate sa scrie ce-i trece prin cap... dar in ceea ce priveste postarile mele, lasa-ma sa imi promovez munca asa cum consider eu... daca nu-ti place... treci pe langa ele si nu le baga in seama.

 

daca o am nevoie de consilieri de marketing si P.R. o sa dau un anunt... ;)

Edited by marcianpetrescu
Link to comment
Share on other sites

mai sunt 4 zile pana la concert. rezervati-va din timp un loc cat mai bun. am pregatit multe muzici faine pentru voi :)

 

ahhh... sa nu uit... ! bucataria locatiei este exceptionala ! merita s-o incercati ;):)

 

va asteptam cu drag sa va cantam niste blues... si nu numai blues ;):)

 

ne vedem JOI, asa mai pe racoare... :)

Edited by marcianpetrescu
Link to comment
Share on other sites

DOAR AZI NU-I MAINE !!! :);) 

 

rezervati-va din timp un loc cat mai bun. am pregatit multe muzici faine pentru voi :)

 

ahhh... sa nu uit... ! bucataria locatiei este exceptionala ! merita s-o incercati ;):)

 

va asteptam cu drag sa va cantam niste blues... si nu numai blues ;):)

 

ne vedem JOI 3 septembrie, asa mai pe racoare... :) Va multumim

 

Rezervari la telefon: 0753 055 090

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.