www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Squier Master Series M-80 Set Neck / Koreea


banderas
 Share

Recommended Posts

Pret: 3300 RON


Localitate: Targoviste


Contact: 0725637633


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Accept schimburi

Squier Master Series M-80 Set Neck / Koreea
 

Designed by Custom Shop master craftsman Todd Krause.

It puts the best elements of the humbucker-equipped guitar into a sleek, modern guitar while retaining its distinctly Fender vibe. Basswood body, set mahogany neck, 2 Duncan Designed humbuckers, platinum hardware, and a look that says "I'm ready to rock."

FEATURES

Basswood body

Set mahogany neck

2 Duncan Designed humbuckers

Platinum hardware

2 volume and 2 tone controls

Adjustable bridge with stop tailpiece

3-way switching

 

Specificatiile de mai sus sunt pentru modelul de fabrica.Acum, chitara este imbunatatita semnificativ . Are cheite Schaller cu blocaj, bridge Schaller, doze Dimarizo super distortion bridge, Dimarzio 156 neck. Este un model extraordinar de reusit. Dozele sunt alese foarte bine si suna foarte echilibrat. Se poate canta ORICE cu ea.De ce o vand? Am achizitionat alta chitara pe care o folosesc mult mai des

Mentionez ca am vandut 2 chitare inainte de aceasta : Musicman Steve Morse si Fender Standard Strat ( fabr 97 ) , ambele chitari peste 1000 de euro ca valoare. Sincer, chitara asta suna mult mai bine decat celelalte doua.

Pentru cei care vor sa se convinga, chitara se poate testa in Targoviste. Chitara a fost setata de Augustin pentru 009-046.

P S schimburi DOAR cu Boss RC 50 .

 

post-9436-0-51132100-1437767594_thumb.jpg

post-9436-0-97584900-1437767617_thumb.jpg

post-9436-0-65071600-1437767635_thumb.jpg

post-9436-0-79901200-1437767654_thumb.jpg

post-9436-0-95189100-1437767679_thumb.jpg

post-9436-0-02152600-1437767702_thumb.jpg

post-9436-0-97972700-1437767730_thumb.jpg

post-9436-0-15582800-1437767752_thumb.jpg

post-9436-0-09224700-1437767779_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc foarte mult pentru aprecierile facute baieti. In general , fiecare vanzator isi poate alege pretul pe care il doreste. Cui nu ii trebuie, poate sa treaca mai departe, frumos , apasand butonul X din dreapta - sus. Cred ca sa poarta sa te implici in discutii , sa arati ca stii, ca iti pasa...

Referitor la pretul chitarei..eu cred ca merita mai multi bani. NU are importanta cu cat a fost vanduta ea la un moment dat. Acum e in posesia mea si eu am evaluat-o asa, avand in vedere atat valoarea pieselor dar si MUNCA ARTISTULUI care a desavarsit acest instrument. CHITARA SUNA DE TOTI BANII , si asta e tot ce conteaza ! 

Link to comment
Share on other sites

Multumesc foarte mult pentru aprecierile facute baieti. In general , fiecare vanzator isi poate alege pretul pe care il doreste. Cui nu ii trebuie, poate sa treaca mai departe, frumos , apasand butonul X din dreapta - sus. Cred ca sa poarta sa te implici in discutii , sa arati ca stii, ca iti pasa...

Referitor la pretul chitarei..eu cred ca merita mai multi bani. NU are importanta cu cat a fost vanduta ea la un moment dat. Acum e in posesia mea si eu am evaluat-o asa, avand in vedere atat valoarea pieselor dar si MUNCA ARTISTULUI care a desavarsit acest instrument. CHITARA SUNA DE TOTI BANII , si asta e tot ce conteaza ! 

 

Tu ai evaluat-o si cand in titlu ai scris asa(de a trebuit eu sa iti modific, ca era total ireal): Vand Fender

Si atat.

 

Ulterior am schimbat in titlul de acum.

 

Multa bafta ! :) o sa ai nevoie

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O fi ea master series, si bagat in ea toate pisele de n sute euroi valoare, facut setupul la maistru lutieru' lu' d'zeu, si poate sa sune ca tot corul angelic din rai, aceste lucruri sunt toate subiective. Dar dupa parerea mea tot instrument second hand ramane si este o nesimtire sa postezi la un pret mult mai mare decat cu care l-ai luat, mai ales ca nici nu i-ai adus nici o imbunatatire in plus.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca fiecare poate sa ceara cat vrea pe o chitara care nu se mai vinde in magazin. Oricum daca nu este rezonabil pe RGC nu cred ca re nici o sansa sa o dea, poate doar sa prosteasca vreun vecin sau cunostinta necunoscatori, ceea ce ar fi un lucru regretabil. Una e sa cumperi foarte ieftin si sa vinzi la un pret corect, alta este sa incerci sa vinzi ceva la un pret mult mai mare decat ai cumpara componentele si chitara din magazin.

Link to comment
Share on other sites

E ok sa iti dai cu parerea dar cand incepi sa faci si misto mi se pare un pic deplasat. Nu are importanta ca e second. Conteaza daca arata bine si mai ales daca SUNA !! intai auzi si apoi evaluezi. Asta daca esti profi.daca nu, stai si te lamentezi ca e prea scumpa, ca e o poanta , ca tre sa imi montez usa solida si ca nu se cheama Fender chitara. Ce sa zic..muuulta carcoteala. Nu vrei sa cumperi, nu cumpara. Ti se pare scump, cauta ceva mai ieftin. E ca si cum ma duc la Mall si ma uit la un produs si ma cert cu vanzatorul ca eu am vazut mai ieftin si ca nu se justifica..e total deplasat, nepoliticos si neprofesional. Nu poti sa intri si sa lasi comment-uri aiurea ca sa strici vanzarile altora doar pentru ca poti..asta nu se cheama libertatea la exprimare baieti. Asta se cheama bagare in seama aiurea. Cheers si sper sa nu se mai atace vreun **veteran**

Link to comment
Share on other sites

Ca sa ma bag si eu in seama, ce faci tu poate se numeste tentativa de teapa. Ai incercat sa gazesti vreun **novice** si sa te faci 'bogat' pe cocoasa lui. Incearca pe okazii, poate merge acolo mai bine, prinzi vreun fraier ceva si il faci, fratie.

 

Apropo, daca nu-ti place libertatea la exprimare de pe forum, ai libertatea de a-ti vinde bijuteria in alta parte, la aia care-s profi. Lasa-ne pe noi sa ne lamentam ca-s strugurii acri.

Edited by kovu_tlk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E ca si cum ma duc la Mall si ma uit la un produs si ma cert cu vanzatorul ca eu am vazut mai ieftin

 

Pai te poti duce, unele magazine, mai ales hypermarket-uri sau mega-magazine de componente PC, electronice, electrocasnice, etc. au politica "Daca vezi mai ieftin altundeva iti dam de x ori diferenta".

 

Nu poti sa intri si sa lasi comment-uri aiurea ca sa strici vanzarile altora doar pentru ca poti..asta nu se cheama libertatea la exprimare baieti. Asta se cheama bagare in seama aiurea.

 

Ba poti. Ce faci tu este frauda. Daca dadeai teapa asta in talcioc sau pe strada si te acosta vreun polititst, ii ziceai sa nu se bage-n seama aiurea si sa te lase-n pace?

Link to comment
Share on other sites

 Am avut norocul sa cumpar chitara asta sub pretul ei si asta o poate confirma Augustin ( avatar2100 pe RGC ) . Acum o vand cu un pret corect pentru valoarea ei. Nu a cerut nimeni sa auda cum suna inatai..asa ar fi fost corect. Abia dupa ce auzeai, era ok sa te legi de pret. Cand sari direct la pret fara sa stii daca face, bazandu-te doar pe faptul ca aceeasi chitara a fost mai ieftina la un moment dat, se cheama...cum?   

 

 

BIG UP FOR A BIG GUITAR !! 

Link to comment
Share on other sites

imi vand si eu un Squier Bullet de 540 lei nou in magazin la pretul de 14850 lei, motivand ca nu se poate lega nimeni de pret pana nu o aude, ca cine stie, poate e vreun smarald cu sunet de aur si atingere de diamant perlat. care bate orice Fender de pe fata pamantului. E corect? Te rog, spune "nu" si vinde chitara la pretul pe care ai luat-o daca intr-adevar a ajuns sa nu-ti mai placa si sa consideri ca nu s-a meritat sa o iei. Aici nu e vorba doar de faptul ca vinzi o chitara de 3 ori mai scump fata de pretul cu care ai luat-o, ca si eu daca maine prind un Fender la 800 lei, sa fii sigur ca-l voi da cu peste 2000, insa tu vinzi un Squier la un pret pe care firma asta nu l-a vazut in toata istoria ei. Deci asta este cel mai deranjant, te rog intelege-ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prietene, e un Squier cu doze aftermarket. Atât și nimic mai mult. Ai luat-o la prețul corect. Îți urăm succes la vânzare, dar, dacă te-ai pricepe cât de cât, ai știi că pe acest site sunt la vânzare de muuuuulte luni de zile chitare remarcabile, la prețuri corecte, și... tot degeaba. 

 

ii uram succes la vanzare? :)) eu nu urez succes la tzepe...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

domnul ^^Razvan S ^^, imi cer scuze pentru deranjul cu topicul..copiii..

 

domnule**Otringal^^ dvs sunteti un adevarat politist al acestui forum si va multumesc ca existati pentru ca cei care incerca sa vanda la pret mai mare decat cel stabilit pe forum. Apreciez si cunostintele solide de istorie a Squaieru-lui.

 

domnule Eugen D ,te ai plans ca vand de 3 ori mai scum. eu sunt din TGV, si ca sa achizitionez chitara asta , pe mine m-a costat undeva la 3000 de ron. ITI vine sa crezi ca eu am platit 3000 de lei pe un squaier care n a fost niciodata in istoria lui atat de scump? eu sunt aproape ingrozit..nu credeam ca va fi nevoie de asemenea explicatii si lamentari pentru o simpla inc ercare de a -mi recupera investitia facuta..nu credeam ca tre sa imi pun pret dupa cum credeti voi ca se vand chitarele. rgc a vandut chestii ..mii de chestii..la mii de preturi. mai mici sau mai mari. somethimes u loose, sometimes u win.  CHERRS GUYZ AND KEEP PLAYIn 

Link to comment
Share on other sites

domnule Eugen D ,te ai plans ca vand de 3 ori mai scum. eu sunt din TGV, si ca sa achizitionez chitara asta , pe mine m-a costat undeva la 3000 de ron.

 

Nu te supăra, dar ai închiriat un elicopter până la Bucureşti, sau de unde diferenţa asta? Nici pe taxi-ul nu dădeai 1850 ron.

 

În altă ordine de idei, topicul s-a cam aglomerat cu post-uri inutile, inclusiv acesta. Ai putea da un report, în loc să faci topic-uri noi, dar păstrează şi link-ul cu provenienţa, aşa pentru transparenţă. Îţi doresc sincer spor la vânzare, dar la fel de sincer îţi spun că nu o să dai chitara cu 3000, cel putin nu pe forumul ăsta.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Link-ul pentru cheite nu merge iar bridge-ul pe care l-ai postat nu numai ca nu e acelasi model ca ce ai tu pe chitara dar e si cu totul alt tip. Cat despre transport si mana de lucru, pretul initial cerut de fostul proprietar (cu noile componente si mana de lucru inclusa) era de 2150 lei. Deci recunoaste ca incerci sa dai teapa si vinde-o la pretul normal, nu mai incerca sa ne iei peste picior ca nu suntem la talcioc. 

Edited by kovu_tlk
Link to comment
Share on other sites

Sincer, am încercat și eu să fac de-astea... Bine, nu chiar așa: Adică, să iau dintr-o parte si să dau într-alta mai scump!

Sau... Poate doar cu un Dean Zelinsky Private Label...? :D

 

Dar, de ex., la Squierul meu cu 7 corzi + Fenderul Catalina (western) am vrut să profit de faptul că sunt extrem de rare și că probabil doar un cunoscător (+ pasionat) ar vrea să dea cât ceream eu.

 

Între timp, mi-am dat seama de adevărata valoare a Fenderului, i-am luat si o doză pt. western si o voi cânta până mor! :) Mai ales că am primit-o si cadou acum 15 ani. Nu s-ar cădea...

În schimb, Squierului i-am scăzut masiv prețul, să o pot da, doar pentru a-mi lua una cu 8 corzi :))

 

Una peste alta, banderas, nu o vei da aici dintr-un principiu de-al meu xenofob, zic eu: Anume, faptul că eu n-am văzut până acum pe cineva în România, care să cumpere doar pt. colectia personală o chitară... Poate sunt unii, dar nu cred eu că își duc veacul pe-aici.

 

Pe bune, acum!

Noi toți vrem câte un Ibanez, un Gibson, etc. Si eu la fel, recunosc: Am vrut un PRS american si am făcut pe dracu-n patru să-l am! Iar acum voi vrea ceva cu 8 coarde tot de renume.

Dar aproape nimeni nu știe să se mai uite azi la un mahogany set-neck, să-l asculte un pic, să vadă ce înseamnă o cheiță blocabilă, sau doza de calitate. Poate de vina sunt si prețurile.

Din câte știu, doar generațiile bătrâne făceau lucrul asta... De-aia vedeai la un Nicu Covaci o chitară de care nu mai auziseși, dar care suna bestial.

 

De aceea, încă o dată recunosc: Eu nu as lua chitara asta, fiindcă deocamdată ea nu înseamnă nimic pt. mine acum la 30 ani, după 15 ani de cantat la chitară.

Edited by TheOnlyKtulu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.