www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #3


jules
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Guest Critical-eYe

Postez pentru prima data aici. Melodia e compusa de mine si e inregistrata la microfon. Toba si tamburina le-am introdus cu ajutorul unui program (fruity loops). Sper sa va placa.

Fluturii.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Funk

Muky, daca ai gasi tabu de la dansul ala cubanez ti-as fi si eu foarte recunoscator. Mi-a placut mult.

Link to comment
Share on other sites

@Dementhor .. OK! Just listened ... aaand .. :)

 

 

@Critical-eYe .. "Joined: 24-December 05" .. wow .. ce ti-a luat atat de mult omule!!???

 

citandu-ma...

 

"De-as fi pasare

As zbura sus la cetate

Si as ruga vantul

Sa-mi ucida gandul

As ruga norii

Sa ma ierte de pacate

As spune florii

Sa-mi ia fericirea

As ruga duhurile padurii

Sa-mi ascunda-n veci

Privirea..

 

De n-as fi om

Poate ca te-as fi uitat..."

 

.. cam asa imi suna muzica ta .. pe care sper sa aud intr-o varianta mai aranjata, (nu ma deranjeaza calitatea inregistrarii..), dar.. dezvolta fiindca suna frumos. Bravo!

 

Negrito - Antonio Lauro... o piesa de noapte buna :)

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=attach&...st&id=22177

 

THX

Somn usor Muky..

Edited by michel2233
Link to comment
Share on other sites

Guest Critical-eYe

Multumesc Muky si michel2233 pentru pareri (incurajari). :) Frumoase versuri michel2233. Noapte buna la toata lumea!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest comosicus22

n-am mai intrat pe site-ul asta cred ca de vreun an daca nu mai mult...am mai avut eu tentative dar nu stiu de ce imi dadea o eroare 405 sau cam asa ceva

am ascultat piesele de aici.....si ce sa zic......mai bine nu mai zic nimic

muky esti beton....dar numai fragmente stii?.......ne delectezi si pe noi cu o melodie intreaga? te rog...chiar esti marfa la chitara

si muky ce chitara ai tu ca a ta chitara chiar suna bine......

nici nu mai stiu sa umblu pe site saracul de mine.......nici nu mai stiu despre ce vb,ce am scris in prezentare,unde ma incadrez si eu pe aici........hmmmmm.....n-am chitara deocamdata...astept sa-mi vina una si poate o sa pun si eu o melodie doua p'aci(un "leyenda asturias cu dedicatie pentru tine muky :) )

Link to comment
Share on other sites

muky esti beton....dar numai fragmente stii?.......ne delectezi si pe noi cu o melodie intreaga? te rog...chiar esti marfa la chitara

si muky ce chitara ai tu ca a ta chitara chiar suna bine......

nici nu mai stiu sa umblu pe site saracul de mine.......nici nu mai stiu despre ce vb,ce am scris in prezentare,unde ma incadrez si eu pe aici........hmmmmm.....n-am chitara deocamdata...astept sa-mi vina una si poate o sa pun si eu o melodie doua p'aci(un "leyenda asturias cu dedicatie pentru tine muky :) )

 

Ma bucur ca iti place. Cat despre fragmente... :) n-ai decat sa dai click pe profilul meu , mergi la galeria muzicala si vreo treizeci si ceva de piese tot gasesti :) .

Pana acuma nu am pus decat un singur fragment din Vanghelis, in rest numai piese cap coada...

Astept Asturias :( . A... chitara .... Alhambra 3C, si 2 HORA REGHIN (una M77 chiar frumoasa) .

Edited by Muky
Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

uitati si ceva facut de mine. sunt inca la inceput cu compozitiile, asa ca va rog sariti cu sfaturi

 

 

bumbacule, intr-adevar, foarte marfa piesa

XX.mp3

Edited by Johnny I
Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
Ma bucur ca iti place. Cat despre fragmente... :) n-ai decat sa dai click pe profilul meu , mergi la galeria muzicala si vreo treizeci si ceva de piese tot gasesti :) .

Pana acuma nu am pus decat un singur fragment din Vanghelis, in rest numai piese cap coada...

Astept Asturias :) . A... chitara .... Alhambra 3C, si 2 HORA REGHIN (una M77 chiar frumoasa) .

 

 

Salut!

 

Folosesti partituri, nu?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.