www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #3


jules
 Share

Recommended Posts

Guest bluesky
mistocutz...daca nu te-ai grabi, ar fi si mai bine. dar altfel, misto. curatel, de mare bun-simt.

pe ce chitara canti?

 

 

:) mersi pt aprecieri!

e o chitara made in china si "made in china" asa ca ... na, asta e!

o sa mai uploadez chestii... it's fun :)

Link to comment
Share on other sites

morning sau nu ... misto ...mai ales relatiile alea armonice ... ciudatele dar foarte misto

 

Multam fain...piesa e facuta midi first, cu bass, tobe, echo, si alte cateva clape, apoi am facut-o mp3 si am tras chitara peste...mixdown si...v-am pupat (de dimineata!)... intr-adevar, nu e verry demanding technique, dar eu cred ca suna ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Niemand

O piesa compusa recent...inregistrata in casa cu un microfon de 80 de mii... :) Astept pareri :)

P.S: vocea nu-mi suna exact cum as fi vrut, dar asta se intampla cand tb sa vbesti non stop la job ( don't ever work in a call center if you wanna be able to sing right :) )

Niemand___some_things_v2_.wma

Edited by Niemand
Link to comment
Share on other sites

hmm .. da .. am ramas pe la 'Morning Kiss' cu ascultatul (Un Om).. sau pupatul... ma rog .. si o sa recuperez si restul cat de curand ..

 

Am postat mai intai in galerie un cantecel.. hmm .. am incurcat borcanele se pare .. so..

 

Song About No Me

 

Multumesc Andrei.. imi pare rau ca te-am intristat asa rau.. Ma intrebi acolo ceva ce nici eu nu stiu .. Stie cineva incotro ne indreptam? .. hmm .. tot inainte si brusc in jos .. asta clar! Discuri .. am .. vreo 3-4 .. cate-o bucata din fiecare ..

 

Multumesc Syked.. sper doar la zambetul de dincolo de curcubeu :) .. tu l-ai gasit se pare.. :)

 

Multumesc sOrin ..

 

Piesa .. o improvizatie ce risca sa semene cu o gramada de alte piese de genul asta .. acompaniamentul clasic, armonii clasice, tema condusa de viori simplutza.. in fine .. nu conteaza .. asta a iesit la urma urmei ..

 

Bafta si cantari frumoase!!!

Edited by michel2233
Link to comment
Share on other sites

Guest Niemand
Un dans micut...

 

 

Dude, e super misto dansul....Tot respectul pentru cei care canta la chitara clasica! :)

Btw, daca ai tabul, poate mi-l poti da si mie . :) De preferat in varianta tab ( desi am facut 7 ani de pian, sunt foarte neindemanatic in a citi notatia standard :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Blida

Ceaules, oameni buni! m-am gandit sa pun si eu o piesa de la Santana, neterminata, promit in curand varianta finala.

 

 

 

P.S.:vreau pareri ca sa ma pot indrepta :))

black_magic_woman.mp3

Edited by Blida
Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
si apare si primul video cu mine pe youtube.....

sper sa va placa

 

mr. crowley from ozzy

 

http://www.youtube.com/watch?v=sDlELuibRWc

 

 

Salut! Sa te uiti cand ai timp si la acest filmulet (tot de pe rgf il stiu si eu). Cred ca`i vorba despre aceeasi piesa, nu o cunosc pe cea originala.

http://www.youtube.com/watch?v=_4IW1BkjCgo

Edited by alexm
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.