www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #3


jules
 Share

Recommended Posts

am bagat si eu ceva aici,este un test pentru un preamp de microfon pe lampa Bergembier Mic100,cu microfon shure pg48.am tras o acustica ,o electrica si un solo improvizat,scuzati greselile.este alt gen de muzica decat ce practic eu,dar am zis sa incerc,si am luat 5 acorduri si da-i si fa testul.

 

este nemasterizat sau alceva,am folosit un strop de reverb dintr-un vst numit "studio*nu mai stiu ce*"

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Metallaru

Pun si eu prima mea incercare de a "inchega" o piesa

Am tras cu aparatul foto (in mod filmare), pe rand, ritmul si lead-ul, apoi am combinat trackurile pe pc, si am mai adaugat vreo 2 bucatele mici cu fruity loops. Tobele sunt generate de multiefectul Digitech RP 100.

Nu e cine stie ce, a fost facuta mai mult din curiozitate, sa vad cum iese, asa ca n-am acordat mult timp partii de compozitie :)

wind.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest Regele umbrei

Salutari si toate cele bune tuturor :D stiu ca e primul mesaj, si s-ar putea sa fi gresit locul de postat... dar de 6 luni am strans zeci de tabulaturi si de materiale si am reusit sa incropesc cate ceva, si m-am gandit sa postez pe youtube. My link In principiu este o colectie de materiale... mai este mult de pus, dar e si mult de revizuit, considerand faptul ca am facut ce am facut doar cu un fender si cu laptop-ul (si cu un fir de legatura... si adaptoare :D). Sper sa va placa, si va asigur ca in curand se va mai completa spatiul liber...

P.S.: nu va asteptati la un virtuos ^_^ siiii... n-am tobar, basist sau voce :))

Edited by Regele umbrei
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hey oameni buni, eu mi-s nou pe RGC dar in putinul timp de cand frunzaresc forumul am avut ocazia sa ascult niste compozitii superbe.... ma plec umil in fata voastra.

Si va atasez si eu o piesa foarte draga sufletelului meu, nascuta dintr-un intro pus accidental pe reverse :)) Sper sa va placa, am incercat sa fac mult cu putin, doar o chitara electrica un amp micutz si flstudio.

Nym - Cry of Pandora.mp3

Edited by Nym
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hey oameni buni, eu mi-s nou pe RGC dar in putinul timp de cand frunzaresc forumul am avut ocazia sa ascult niste compozitii superbe.... ma plec umil in fata voastra.

Si va atasez si eu o piesa foarte draga sufletelului meu, nascuta dintr-un intro pus accidental pe reverse :)) Sper sa va placa, am incercat sa fac mult cu putin, doar o chitara electrica un amp micutz si flstudio.

 

 

Nice nice nice ...very nice \m/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.