www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #3


jules
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Iti multumesc pt. piesele postate. Nu numai ca esti foarte talentat, dar esti si generos. As cumpara un astfel de album. Cred ca ai merita un topic separat, doar asa imi pot explica seceta de review-uri de pe aici(sau poate Chitaristul Roman e prea ocupat sa afle cine castiga in meciurile Fender/Gibson, Marshall/Vox, Clapton/Collins si mai ales"cum se tine pana").

 

Cantatul la chitara este pentru mine parte de a fi. Ma bucur ca exista review-uri, chiar daca sunt putine, important este ca EXISTA. Si as vrea sa cred ca oamenii asculta muzicile postate aici si fara sa lase reviews. Cat despre ascultatul de muzica...aceasta este o optiune democratica intocmai ca aflarea rezultatelor meciurilor pe care le-ai mentionat. Pacat insa ca muzica nu se afla nici in aceste scule si nici in partituri...ca sa nu mai spun ca fiecare chitarist are reteta proprie de a tine pana si de a produce sunete... De cele mai multe ori chitaristii se lasa furati de rezonanta numelor de notorietate si ajung sa se indeparteze de sine si de muzica din ei insisi...

 

Trimite-mi un mesaj cu o adresa de mail si iti voi trimite tot albumul de colinde.

 

Sarbatori fericite!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"take the A train" jamsession live la clubul jazz&blues Tg Mures cu instrumentisti de origine targumureseana ( Kosz Szilveszter pian, Nagy Zsolt -tobe,Astalos Zsolt -perc, Santa Csaba -contrabas iar subsemnatul cu chitara ) Pianistul si tobosarul sunt stabiliti in Budapesta iar Csabi (bassistul) e momentan timisorean

take_the_A_train.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest westsound

Repetii si live multitrack recording. Detalii despre scule si felul in care a fost inregistrat in descrierea videoului. Have fun!

 

Edited by westsound
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.