www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #3


jules
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Guest spyked88

Am ascultat mai deunãzi melodia asta ºi mã întrebam cam cum ar suna cântatã în stil propriu. Well, this is it, cu gherlele de rigoare ºi la tempo un pic redus fațã de original (fiindcã am milã de mâinile mele).

spyked_wring_that_neck.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
zic ca sa pun si io o piesa, chiar daca mai vechiutza (2006, coloana sonora a lu' "Pacala se intoarce" - "Pacala strikes back", cum ar veni) :)

astept pareri, mai ales critice. really.

io - slide

moshu - chitari

tzetze - muzicutza

georoiu - tobe

PC-ul a fost responsabil cu clapele

mentionez ca e o tema din folclorul autohton, reorchestrata.

 

smecherie piesa

bluz bun bun de fapt romaneasca

ff tare

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tot respectul Sorine :)

 

daca tot e jazz p-aci ......road_song.mp3 un road song semihandicapat tras cu es 175-ul direct in comp

How Insensitive inregistrata cu chitara de reghin a fiica-mii howinsensitive.mp3 peste un backingtrack ( asa ca nu dati cu pietre)

Si o incercare de blue in green tot cu 175-u in computerblue_in_green.mp3

O piesa Steve Swallow cantata in duo cu Bende Zsolt (un chitarist din Ungaria) FALLING_GRACE.MP3

Edited by mojazz1969
Link to comment
Share on other sites

Tot respectul Sorine :)

 

daca tot e jazz p-aci ......road_song.mp3 un road song semihandicapat tras cu es 175-ul direct in comp

How Insensitive inregistrata cu chitara de reghin a fiica-mii howinsensitive.mp3 peste un backingtrack ( asa ca nu dati cu pietre)

Si o incercare de blue in green tot cu 175-u in computerblue_in_green.mp3

O piesa Steve Swallow cantata in duo cu Bende Zsolt (un chitarist din Ungaria) FALLING_GRACE.MP3

 

Alexule....o placere, o surpriza, un deliciu si toate la un loc :D:) ! Foarte misto material!

 

Keep up swingin' :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Domnilor Sorin si Alex.... cantati foarte frumos.... felicitari

 

 

(decurand am vazut pe youtube Pat Metheny si Jobim cantand howinsensitive... coincidenta)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

impulsionat de sonoritatile create de dumeavoastra mi-am permis sa fac si eu o interpretare , mai stangace asa..., a piesei My Rommance.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Tzoaie
O tema de-a lui Miles Davis si ceva impro...

 

Plusez si eu cu 'All the things you are':

 

Chitara - Alex (mojazz1969 pe forum)

Pian - eu

Bass+Toba = Aebersold

 

si cu 'So What':

Pian - eu

Bass+Toba = Aebersold

all_the_things_you_are.mp3

so_what.mp3

Edited by Tzoaie
Link to comment
Share on other sites

Guest Billy Jo.King

E primul meu post aici, asa ca profit de ocazie sa va salut pe toti.

 

De abia acum invat sa cant la chitara, am luat cateva lectii, si una din teme a fost sa improvizez ceva in do major... A iesit asta.

La inceput mi-a placut, acum aud numai gherle, dar m-am distrat atunci cand am facut piesa. Scuzati calitatea inregistrarii - 3 trackuri trase in audacity, first take, fara nici o prelucrare (prima oara cand inregistram ceva, ma mir ca a a iesit chiar si asta).

 

As vrea sa aud o parere, asa ca bagati mare. Rosii, oua... ce aveti la indemana.

Billy_Jo.King___one.mp3

Edited by Billy Jo.King
Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88
[...]

As vrea sa aud o parere, asa ca bagati mare. Rosii, oua... ce aveti la indemana.

Salut, welcome. :)

 

Într-adevãr, track-ul din stânga pare sã aibã bube (la cântat). Cel din dreapta mi se pare mai reușit. Dar având în vedere cã toți trecem prin asta, tot ce pot spune e keep practicing. În ceea ce privește sunetul, știu cã e destul de greu cu Audacity, dar bagã un EQ așa dupã ureche sã echilibrezi sunetul și ai grijã cum alegi reverb-ul (mie mi s-a pãrut mereu sensibil subiectul ãsta).

 

Și ca sã fiu pe subiect... blues.

spyked_tin_pan_alley.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Billy Jo.King
Salut, welcome. :)

 

Într-adevãr, track-ul din stânga pare sã aibã bube (la cântat). Cel din dreapta mi se pare mai reușit. Dar având în vedere cã toți trecem prin asta, tot ce pot spune e keep practicing. În ceea ce privește sunetul, știu cã e destul de greu cu Audacity, dar bagã un EQ așa dupã ureche sã echilibrezi sunetul și ai grijã cum alegi reverb-ul (mie mi s-a pãrut mereu sensibil subiectul ãsta).

 

Și ca sã fiu pe subiect... blues.

 

 

Multumesc pt sfaturi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest AlinMetallica

off topic... am creat Alunelu in varianta Thrash Metal.... na acu spuneti si voi cum a iesit, si nu o inregistrez pentru ca nu am trupa...

 

bine acu e mai mult un gen de hard rock... da suna mai bine alunelu thrash metal!!! :)

Alunelu_Rocks___.gp5

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.