www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 61 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 61 - Votare si comentarii  

60 members have voted

  1. 1. Duel 61 - Votare si comentarii

    • karpi
      9
    • _Theo_
      0
    • Baumwolle
      1
    • spyked88
      0
    • MetalX
      3
    • sambora
      0
    • Monyo
      3
    • felixanu'
      21
    • Gix
      2
    • lukeblue
      15
    • dgeekoo
      2
    • Hix
      2
    • Musaro Adriano
      2


Recommended Posts

In cursul zilei de azi o sa punem si backing trackul pentru duelul nou.

 

<object type="application/x-shockwave-flash" width="400" height="170" data="http://forums.rgc.ro/player/xspf_player.swf?playlist_url=http://forums.rgc.ro/player/playlist.php?threadid=10714">'>http://forums.rgc.ro/player/xspf_player.swf?playlist_url=http://forums.rgc.ro/player/playlist.php?threadid=10714">

<param name="wmode" value="transparent"/>

<param name="movie" value="http://forums.rgc.ro/player/xspf_player.swf?playlist_url=http://forums.rgc.ro/player/playlist.php?threadid=10714" />

</object>

Link to comment
Share on other sites

good work everybody... mi-a placut inreg. lui karpi si lukeblue... karpi: putin mai mult volum la chitara... votat lukeblue.BRAVO

Link to comment
Share on other sites

Votat Lukeblue, desi vroiam sa nu-l votez pt faptul ca iarasi nu a facut mixajul cum trebuie (teoretic si la faza asta trebuie sa ne arati un exemplu bun, sa dai mai incet chitara care pui peste BT sa fie muzica si in ansamblu bun) :)

 

Sigur ca mi-a placut mult si karpi, simplu, placut, cantat cu bun gust, etc.

 

Musaro Adriano nu trebuia sa faci atat de mult shredding... se aude ca esti capabil sa faci lucruri mai bune, mai frumoase, din punct de vedere tehnic n-ai probleme...

Data viitoare astept mai mult (pt ca stiu ca potil)!!! :(

 

Toate lumea a facut o treaba acceptabila, unii chiar au reusit sa canta o varianta buna... :)

 

... si sa fiti serios dc se poate!!! :)

Link to comment
Share on other sites

@Karpi: Stiu, ai dreptate ma deja zis cineva ce imi zici tu acuma. Oricum piesa a fost trasa in graba introdata, fara corectari, fara editare si cine stie cate se poate face cu tecnologie la ziua de astaz(mau indrumat degeekoo, viorel, monjo,jackson, tu si alti pe care multumesc). Numai astaz a venit un baiat la mine si ma esplicat cate ceva cu programul de inregistrare (si faza ca chitara se sinte numai dintr-o boxa este de groaza..) Asa ca cer scuze tuturor, am postat pentru sa nu crede lumea ca sunt unul dintre aceii care se da numai cu parere fara sa se bage la "bataie", adica din respect pentru cine participa.

In rest nu ma astept sa ma votaza nimeni cu un altfel de track, dar e frumos sa participi la iniziative din astea.

Data vitooare promit ca o sa lucrez mai bine (sper..). Multzumesc pentru interventia ta. Numai bine

 

 

ps. uitasem: este devreme pentru sa ma do cu parere (adica sa votez). Am ascultat superficial trackurile vostre dar principali favoriti ai mei sunt: LUKEBLUE, KARPI, MONJO si DEGEEKOO. O sa i mai compar si o sa votez.

Felicitez oricum tuturor pentru ca se vede ca ati lucrat toti destul si media este destul de mare. Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

Mi-a placut foarte mult interpretarea lui Dgeekoo - o intreaga drama este cuprinsa in melodia sa. Tonul a fost ales excelent si nu este nimic la voia intamplarii. Cel putin asa mi s-a parut.

De asemenea felicitari Karpi, Lukeblue, Hix pentru compozitie. Pacat ca e numai un vot.

Link to comment
Share on other sites

@Karpi: Stiu, ai dreptate ma deja zis cineva ce imi zici tu acuma. Oricum piesa a fost trasa in graba introdata, fara corectari, fara editare si cine stie cate se poate face cu tecnologie la ziua de astaz(mau indrumat degeekoo, viorel, monjo,jackson, tu si alti pe care multumesc). Numai astaz a venit un baiat la mine si ma esplicat cate ceva cu programul de inregistrare (si faza ca chitara se sinte numai dintr-o boxa este de groaza..) Asa ca cer scuze tuturor, am postat pentru sa nu crede lumea ca sunt unul dintre aceii care se da numai cu parere fara sa se bage la "bataie", adica din respect pentru cine participa.

In rest nu ma astept sa ma votaza nimeni cu un altfel de track, dar e frumos sa participi la iniziative din astea.

Data vitooare promit ca o sa lucrez mai bine (sper..). Multzumesc pentru interventia ta. Numai bine

ps. uitasem: este devreme pentru sa ma do cu parere (adica sa votez). Am ascultat superficial trackurile vostre dar principali favoriti ai mei sunt: LUKEBLUE, KARPI, MONJO si DEGEEKOO. O sa i mai compar si o sa votez.

Felicitez oricum tuturor pentru ca se vede ca ati lucrat toti destul si media este destul de mare. Numai bine.

 

:) Asteptam ceva inregistrari si bine ai venit intre noi ("concurenti" activi)!!!!

 

...si pseudonimul, respectiv porecla mea e MONYO nu monJo

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Votat Karpi, mi s-a parut a fi chitara cea mai apropiata de tema, dar mi-au placut, aproape la fel de mult, Felixanu, Hix, Monyo si Dgeekoo! Bravo tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

mda... io stau rau cu timpu amu si nu ma pot baga o perioada dar tre sa va critic o tara ... se pare ca un negativ asa de asezat , simplu ... fara nici o problema dpdv armonic , tuturor v-a dat mari batai de cap... nu am reusit sa inteleg mai nimic ( cu mici exceptii.. nu dau nume ), tonuri de toata pleazna, graba mare, teme lipsa , tappinguri peste tappinguri... ce-i cu voi?... v-am auzit la alte dueluri cu niste fraze si teme de m-am ***** pe mine... cre ca nici nu v-ati dat silinta prea mult. ( bine ca si io daca ma bagam nu eram mai cu mot ... tre sa recunosc asta...)

 

hai ca ne auzim noi

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
stai linistit ca nu e nici o ofensa dar nu vad legatura dintre matematica inmultirii minutelor cu numarul pieselor... cu numarul vizualizarilor cu numarul zilelor ... nu ma prind ... cu timpul meu?... cred ca am voie sa am o opinie mai ales ca am participat si eu la asa ceva ... nu m-am prins..

nu lovesc in nimeni personal am sesizat o senzatie de ansamblu... nu are nicio legatura notorietatea editiei ... cu ce zic eu

 

e inutila discutia... ( am zis ca exista si exceptii)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

stai linistit ca nu e nici o ofensa dar nu vad legatura dintre matematica inmultirii minutelor cu numarul pieselor... ... nu ma prind ... cu timpul meu?... cred ca am voie sa am o opinie mai ales ca am participat si eu la asa ceva ... nu m-am prins.. nu lovesc in nimeni personal am sesizat o senzatie de ansamblu... e inutila discutia...

 

Poti avea, bineinteles, orice opinie.

Spuneam ca probabil nu ai avut timp sa asculti cu atentie toate piesele nimic mai mult. Eu stau bine cu timpul dar tot mi-au trebuit 2 zile ca sa aprofundez (o corvoada pe care am executat-o cu mare placere drept sa spun).

 

Pace.

Link to comment
Share on other sites

@arosulescu

No offense: dar daca stai rau cu timpul precis n-ai ascultat cu atentie 13 piese a cate 4 minute (52 min. total)

Mie mi se o editie reusita.

Peste 800 vizualizari in mai putin de 2 zile, 47 voturi ... arata ceva si cifrele astea

eu am stat :)

deasemenea, confirm ca e o editie reusita :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.