www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Microfon Voce Sennheiser Md 429


Recommended Posts

Am cumparat acest microfon din acest anunt:

 

https://forums.rgc.ro/topic/93550-microfon-voce-sennheiser-md-429/?hl=429

 

sa fie in sala de repe, dar nu a fost folosit decat de vreo 3-4 ori ca fiecare vocal cu care cant are microfonul lui asa ca sta degeaba in dulap.

Nu prea sunt interesat de schimburi doar daca cineva are vreun Eventide H9 Core ca pentru asta strang bani acum.

Trimit oriunde in tara, prefer prin curier pe cheltuiala cumparatorului dar prin rambus bancar ca sa fie ok pt toata lumea si transportul e doar one-way.

Pentru alte intrebari nu ezitati sa ma contactati.

Edited by Solarograma
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Well cateva precizari legate de acest microfon:

 

-intrucat atunci cand l-am achizitionat l-am folosit de cateva ori si apoi l-am pus intr-un dulap am presupus ca starea microfonului este noua, vreau sa fac un update la acest lucru si sa precizez ca microfonul a fost folosit in trecut destul de serios.

-in raport ca volum cu alte microfoane testate are un volum mai mic si mai mid-range

-a fost la Razvan S la o verificare completa si am fost asigurat ca este full-functional

Oricine poate verifica la mine pe profil feedback-urile primite de la useri de-a lungul anilor, nu vreau sa fie vreo discutie si de aceea vreau sa fac si un update serios de pret...300 de ron.

Atasez si o poza facuta de Razvan zilele trecute.

 

post-4996-0-08576900-1436861017_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dupa alte cercetari, reprezentanta etc...microfonul are o problema la capsula (deteriorata, cel mai probabil in urma unei lovituri), functioneaza dar nu are bas aproape de loc si volumul este mai slab decat a unui mocrofon normal.

Se poate repara dar eu nu am nici un interes sa fac acest lucru pentru simplu motiv ca si daca o sa fie ok nu am la ce sa-l folosesc.

Asadar pretul este de 150 de ron final pentru cine este interesat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.