www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vrea Cineva O Chitara Acustica Custom?


ady sticea
 Share

Recommended Posts

Salutare. 

De ceva vreme am inceput sa construiesc chitare acustice, 3 la numar pana acum, a 4a e in constructie si va fi gata cam in 2 saptamani. A 4a o sa fie un J185 din Paltin cret (cum ii sta bine de altfel unui J185 :D ) cu fata de Molid mastergrade, tastiera si punte de abanos. Puteti sa stati la curent cu lucrarile mele daca dati un like paginii mele de facebook  https://www.facebook.com/sticeaguitars 

Dar discutia vreau sa fie despre chitara nr. 5   :)

In atelierul meu de 3 ani de zile stau frumos la copt niste lemne superbe. Un set de Palisandru de Madagascar (Madagascar Rosewood) si o fata frumoasa de cedru de calitate superioara. SI as vrea sa stiu daca este cineva interesat  ii fac o chitara din ele :D

Ca si forma poate fi j185 sau Grand Auditorium (Taylor seria 14). O sa fie o chitara simetrica fara cut. Tastiera si punte din abanos, calus si pragus din os, cheite Gotoh golden. Fileuri din paltin cret. Pretul este de 4200 lei care include si un toc cu higrometru. 

Dar pentru ca e o chitara custom, se pot modifica anumite lucruri contra cost. 

Atasez cateva poze cu lemnele

 

post-19144-0-85352400-1434700781_thumb.jpgpost-19144-0-43360600-1434700799_thumb.jpgpost-19144-0-44877900-1434700817_thumb.jpg

 

Va stau la dispozitie pentru alte informatii sau intrebari! 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.