www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mias Dori O Chitara Electrica


Florin Pavel
 Share

Recommended Posts

Buna ma numes Florin ,De mic copil Miam dorit sa am o chitara electrica si sa invat sa cant la ea dar parinti mei Nu au avut bani sa imi ia ,Eu nu imi permit sa imi cumpar daca are cineva o chitara Electrica si nu mai o foloseste Varog frumos daca ati putea Sa mio dati mie Ador Sunetul Chitari electrice pentru mine ar fi un vis implinit  daca As primi o chitara electrica.

Edited by Florin Pavel
Link to comment
Share on other sites

Fara suparare dar la cum ai pus problema, eu de exemplu am dubii ca povestea ta e reala. Si asta pentru ca nu ai depus absolut niciun efort sa fii convingator. Ai un cont facut astazi, o identitate ascunsa si un mesaj scris infect. In conditiile astea chiar te astepti sa se inghesuie lumea sa-ti trimita chitare prin posta?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, pentru tine mult mai importanta ar trebui sa fie scoala (cu focus maxim Limba Romana). Daca esti baiat bun si te tii de scoala, poate ca parintii iti vor face totusi o surpriza (pentru ca meriti). Altfel, alocand mai mult timp invatatului si renuntand la eventuale alte activitati ce implica bani, reusesti sa strangi suficient cat sa iti iei o chitara la mana a doua. De exemplu, din alocatie, iti iei o chitara decenta in mai putin de 1 an...

Totul este sa iti stabilesti foarte clar prioritatile...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Buna ma numes Florin ,De mic copil Miam dorit sa am o chitara electrica si sa invat sa cant la ea dar parinti mei Nu au avut bani sa imi ia ,Eu nu imi permit sa imi cumpar daca are cineva o chitara Electrica si nu mai o foloseste Varog frumos daca ati putea Sa mio dati mie Ador Sunetul Chitari electrice pentru mine ar fi un vis implinit  daca As primi o chitara electrica.

Salut Florin, dă-ne te rog un reper / un cântec în care să se audă sunetul chitării electrice pe care-l adori - ca să ştim ce efecte şi / sau amplificator ai avea nevoie...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.