www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fiveseven Goes Strat: The Mustang


FiveseveN
 Share

Recommended Posts

După ce am evitat ca drecu forma asta, tot la ea am ajuns. S-a întâmplat să primesc un Strat Harley Benton și după ce am făcut două chitare inconfundabil tematice mă gândeam să fac un fel de superstrat foarte cheesy de genul ăsta dar nu doar print ci cu nituri și serigrafie și negru de fum autentic și tăte cele.

Dar după ce am învelit chitara cu "stratul" de bază de aluminiu mi-am dat seama că e suficient pentru nevoile mele.

post-2954-0-31776000-1432959616_thumb.jpg

post-2954-0-35917100-1432959646_thumb.jpg

post-2954-0-13982400-1432959666_thumb.jpg

 

Doza din neck e din prima mea chitară, un DiMarzio antic din care o bobină era întreruptă așa că am făcut sustainer din respectiva jumătate. În bridge e o doză de pe Epi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Cum ai facut sustainer? As in, you made a pickup like a Fernandez sustainer? Can you make those?

De bobinat e banal. Dacă vrei detalii există un thread de 316 pagini aici :)http://www.projectguitar.com/topic/7512-sustainer-ideas/

 

În rest, știu că Strat-ul e o formă oribilă, that's kinda my whole point. Dar e surprinzător de confortabil gâtul și acoperă spectrul tonal care-mi lipsea, între asta și asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.