www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Modul Blootooth Ptr Masini


Posho
 Share

Recommended Posts

Electronisti, dumneavoastra, maritilor intr-ale conductiei cu goluri!

 

Cu inginereasca umilinta ma adresez voua cu o idee 3 intr-una, adica idee, rugaminte si propunere, iertata-mi fie indrazneala: puteti fabrica module bluetooth pentru masini? Daca da si va incadrati sub o suta de dolari va sint primul client si va mai aduc cam 30% din posesorii de Honda Accord CL7 din toata lumea.

Da, se gasesc tot soiu' de Parrot, Xcarlink si alte de entertainment pentru cei din masina, chestii care pe mine ma lasa rece 100%. Tot ce vreau e ca telefonul sa mi se conecteze la amplificatorul masinii ca inainte de a se arde modulul original (este bug general la modelul asta), atit si nimic mai mult. Nu sint interesat sa fac streaming in masina, nu sint interesat sa ascult muzica din telefon, nu sint interesat sa pun poze in timpul mersului si nici sa ma dau pe net in timp ce conduc/pilotez!

 

Un biet modul Bluetooth alimentat la 12V (cred) si intr-o carcasa (daca se poate etansa e si mai bine), rogu-va? :)

Edited by Posho
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Aaa, tot io, tot cu modulu-ala.

 

Ghinion: la toti ceilalti a functionat, la mine, evident, nu :). Ne-am facut un reballing la procesorul de bluetooth (cel din stinga sus) si gata. Ei, la mine e la fel, masina ma intreaba ce doresc, imi asculta comenzile dar nu imi gaseste telefonul (am incercat si alte telefoane) si nici un telefon n-o vede. Ajutati-ma sa scap de urechelnita Bluetooth! :drunk:

post-6661-0-30226600-1443627458_thumb.jpg

post-6661-0-43366600-1443627471_thumb.jpg

Edited by Posho
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.