www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema Reaper!


tavisays
 Share

Recommended Posts

Salut, nu stiu daca am deschis unde trebuie acest topic, dar as avea nevoie de putin ajutor. Incerc sa fac o inregistrare cu Reaper si problema ar fii ca dupa ce dau 'new track', armez si dau 'record'.. grafica semnalului apare in partea de sus, nu pe mijloc asa cum ar fii normal. In afara de asta, sunetul e foarte slab si nu se aude clar. Am crezut ca poate am umblat pe unde nu trebuie, avand in vedere ca sunt incepator la inregistrarile cu programe pe calculator. I-am dat reset la setarile din fabrica si tot la fel este.. Ce as putea face in cazul asta?

Link to comment
Share on other sites

Salut, nu stiu daca am deschis unde trebuie acest topic, dar as avea nevoie de putin ajutor. Incerc sa fac o inregistrare cu Reaper si problema ar fii ca dupa ce dau 'new track', armez si dau 'record'.. grafica semnalului apare in partea de sus, nu pe mijloc asa cum ar fii normal. In afara de asta, sunetul e foarte slab si nu se aude clar. Am crezut ca poate am umblat pe unde nu trebuie, avand in vedere ca sunt incepator la inregistrarile cu programe pe calculator. I-am dat reset la setarile din fabrica si tot la fel este.. Ce as putea face in cazul asta?

Cu mare probabilitate , parametrii device-ului de sunet pe care-l ai instalat in PC , trebuiesc setati .

Aceste setari le gasesti in Options->Preferences->Audio->Devices

Edited by ggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ai dat "monitor" ? si banuiesc ca ai bagat in Line In (mufa albastra) nu la microfon, vezi la placa de sunet poate trebuie sa ii dai inputul mai mare (desi ma indoiesc) , ar fi bine sa ne dai detalii cu ce ai facut si sigur gasesti o rezolvare, ii destul de evaziv ce ai scris initial

 

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+record+with+reaper+

 

Succes! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.