www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

1 Mai 2015


sam
 Share

Recommended Posts

Titlul spune cam tot: Ce ati facut de 1 mai anul asta si de ce?

 

Personal am stat pe langa casa (un gratar si-o bauta intr-o locatie privata din vecinatatea Ploiestiului) sătul fiind de exodul de populatie, de stat doua zile pe drum si una la destinatie, de aglomeratie, de lume dubioasa, de gunoi, de civilizatie...

 

P.S: Pozele sunt binevenite, eu n-am decat una de la fata locului deocamdata, gasita intamplator pe telefon  :)

 

post-9969-0-60819300-1430670050_thumb.jpg

Edited by sam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

io am fost la tara, si am dormit 15 ore pe zi intr-o camera cu pereti din chirpici, si n-am baut nimic, si m-am gandit ca muzica e un hobby costisitor, si ca am cheltuit deamboulea' pe scule pe care se pune prafu', si ca daca cantatul la chitara nu e pasinea numaru' unu atunci mai bine te lasi, sau cel mult iti pastrezi o acustica pe care sa mai zdrangani din cand in cand, si ca studiul intrerupt - intrerupt ramane, si ca m-am apucat de cantat la chitara din cauza unei fete si probabil o sa ma las din cauza alteia :)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 Ce-au amenajat Praidu'... Frumos ! Nu-mi amintesc să fi fost alea acolo, când am vizitat eu... Și nu eram băut, sigur știu asta, pt că-n concediul ăla, chiar în prima zi, la baraj la Bicaz, m-o "capsat" o potaie și-a trebuit să mă duc să fac un antitetanos... :( ...

 

:P

 

Io, pe 2015, am sărbătorit tot prin muncă, da' poză n-am, ca nu m-am gândit să-mi pozez bătăturile, c-am săpat în grădină, ca ocnașu', toată ziua... Eventual, oi pune-o poză când o fi gata treaba, da' nu cred, că nu-i interesant, oricum...

 

E nașpa genul ăsta de activitate, că-i liniște  în brazdă și când e liniște stai sa te gândești la toate prostiile... Noroc cu cățelu', că mai punea și el laba la treabă, căuta și el printre săpături, mai venea și el cu câte-o minge din când în când, să mai ne distrăm...

 

 În rest, nimic deosebit... Ba, Mayweather cu Paquiaio... 

 

 

La partea a doua a "studiului sociologic", la întrebarea "De ce ?" singurul răspuns care-mi vine-n minte e ... "Decebal" :P [ răspunsul meu favorit la unele "De ce"-uri, since long time ago, din clasa I-a ]

 

 

Când primim rezultatele studiului sociologic ? :)

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

io am fost la tara, si am dormit 15 ore pe zi intr-o camera cu pereti din chirpici, si n-am baut nimic, si m-am gandit ca muzica e un hobby costisitor, si ca am cheltuit deamboulea' pe scule pe care se pune prafu', si ca daca cantatul la chitara nu e pasinea numaru' unu atunci mai bine te lasi, sau cel mult iti pastrezi o acustica pe care sa mai zdrangani din cand in cand, si ca studiul intrerupt - intrerupt ramane, si ca m-am apucat de cantat la chitara din cauza unei fete si probabil o sa ma las din cauza alteia :)

cam asa...numa ca am dormit la oras :1st:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.