www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[Electronic/experimental/industrial] Mad - Caut Instrumentiști Pentru Proiectul Live [București]


MAD623
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Eu sunt Marius și de niște ani lucrez la propriul meu proiect numit MAD

 

În prezent lansez al treilea album, Where The Noise Begins, care se bucură și de un videoclip, primele două albume fiind lansate în 2014. Pentru a afla mai multe despre mine, vă invit să urmăriți un interviu pentru Romanian Electronic Community 24 și realizat de Adrian Iosif de la Tragic / Flesh Rodeo.

 

Catalogul de piese este de aproximativ 26 de piese și este în continuă creștere. Pe concert am în plan să fie undeva între 6 și 10 piese.

 

Caut persoane numai din București care sunt interesate să participe la proiectul live. Țin să menționez că asta nu include și creație, cel puțin nu acum.

 

Modul în care se vor face repetițiile este mult mai permisiv decât în cazul trupelor obișnuite. Mă bazez pe repetiții individuale, experimente și mini-repetitii într-un mini-studio și abia ulterior repetiții la sală.

 

De ce am nevoie:

- Chitarist

- Toboșar

De ce aș mai avea nevoie însă nu este este o prioritate:

- Clăpar

- Violonist

 

Ce ar fi interesant de avut însă este ultima prioritate:

- Voce

 

 

Pot oferi atât partituri sau info despre note etc dar nu mă deranjează dacă instrumentistul iși aduce și propriul stil sau propriile idei în proiectul live. Sunt total conștient că nu poate suna 1 la 1 peste tot.

 

 

Profilul perfect:

- Dornic de treabă - refuz să lucrez cu oameni delăsători, genul ăla care anulează repetiții și întâlniri

- Cu gusturi muzicale asemănătoare: Eu ascult foarte multă muzică însă aș vrea să găsesc persoane care ascultă zona aia de Nine Inch Nails, Gary Numan, Aphex Twin spre Tool și alte progresive, industriale din EU și multă, multă muzică electronică și de preferat din genuri diferite.

- Să vrea să participe la concerte

- Să fie om de gașcă

- Fără vedetisme, aere de superioritate și alte aiureli de genul ăsta. Prefer o echipă în care egalitatea primează și putem să discutăm lejer între noi. 

- Experiența pe șcenă ar fi grozavă însă nu este un requirement

- Să aibe propriul gear pentru concerte (instrument, procesoare, cabluri, alte consumabile)

- Cu job pentru a își putea asigura eventualele cheltuieli de deplasare, consumabile, etc.

- Peste 18 ani însă nu foarte avansat în vărstă. De preferat ~ 25 de ani.

- Sunt avantajați cei cu cunoștințe Ableton Live sau alt DAW

 

Răspund cu mare plăcere oricăror alte întrebări aici, PM sau la telefon:

Telefon: 074cinci cinci94 272 - Marius

Edited by MAD623
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Sus. Avem nevoie de toboșar în continuare:

 

Câteva piese pe care ne gândeam să le facem live:
 

MAD - I Am

MAD - Where The Noise Begins: 

MAD - Friends: 

MAD - Ascending/Decline:

MAD - Waves and Ripples

 

Ne interesează să știe pedală dublă pentru că multe din piesele pe care le am au pedală dublă și sunt șanse foarte mari ca și următoarele să fie la fel.

Edited by MAD623
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.