www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mesa Boogie Road King Ii Head


Recommended Posts

Pret: 2500 euro


Localitate: Resita


Contact: 0737075138


Link producator: http://www.thomann.de/ro/mesa_boogie_roadking_head.htm


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salutari,

 

Vand amplificator chitara Mesa Boogie Road King II head. Pret: 2500 euro, fara schimburi. E prima serie pe retea americana (110 V) - il dau fara convertor de tensiune. E in stare buna, folosit mai mult in sala de repetitii aproximativ 1 an si jumatate. In preamp are 6 lampi 12AX7 iar in etajul final 4 X KT66 Tung Sol + 2 X EL34 Svetlana + 2 X 5U4 diode rectificatoare NOS. Informaii despre ce poate face sunt pe net suficiente.Fotografii pot pune la cerere pentru persoanele interesate, alte detalii le putem discuta in privat. Motivul pentru care il vand este ca nu il mai folosesc de cel putin 2 ani, fiind mult prea puternic pentru necesitatile mele.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ce inseamna ca e prima serie? Adica e Road King sau Road King 2? Daca e Road King 2 cum dealtfel spui in titlul anuntului, de ce mai spui ca e prima serie?

Best

 

este road king II, dar din cate stiam, roadking II are seriile 1, 2 si 2.1, de asta am specificat ca e prima serie..

Link to comment
Share on other sites

Ce inseamna ca e prima serie? Adica e Road King sau Road King 2? Daca e Road King 2 cum dealtfel spui in titlul anuntului, de ce mai spui ca e prima serie?

Best

 

 

Nu am mai putut edita ce am scris ieri. E intradevar "Road King" nu "Road King II" Nu am vrut sa fac vreo diversiune, din graba si neatentie am scris aiurea.E modelul la care am dat link, cu diferenta ca pe rear panel are inca un "feature" cu cele 4 poturi pentru canalele de reverb. In orice caz, o sa pun si poze cu ampliful real.

 

^^

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Nu am mai putut edita ce am scris ieri. E intradevar "Road King" nu "Road King II" Nu am vrut sa fac vreo diversiune, din graba si neatentie am scris aiurea.E modelul la care am dat link, cu diferenta ca pe rear panel are inca un "feature" cu cele 4 poturi pentru canalele de reverb. In orice caz, o sa pun si poze cu ampliful real.

 

^^

Poate nu uiti si de poze...

Best

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

este un head extraordinar, am avut ocazia sa cant si eu la un asemena mostru.  Insa e greu sa faca rost cineva sa dea 10000 de lei pe el. Suma este justificata, insa daca n-ai trupa in care canti, si in mod implicit concerte...e greu. Este un head pentru cei profi, sau de oameni cu ceva aspiratii mai mari si buget mai consistent :) (evident, totul alternand pana la gusturi personale, asemeni marcilor de chitari). Unde mai punem faptul ca ai lasat la el cateva mii bune de lei...asta este. Spor la vanzare. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

este un head extraordinar, am avut ocazia sa cant si eu la un asemena mostru.  Insa e greu sa faca rost cineva sa dea 10000 de lei pe el. Suma este justificata, insa daca n-ai trupa in care canti, si in mod implicit concerte...e greu. Este un head pentru cei profi, sau de oameni cu ceva aspiratii mai mari si buget mai consistent :) (evident, totul alternand pana la gusturi personale, asemeni marcilor de chitari). Unde mai punem faptul ca ai lasat la el cateva mii bune de lei...asta este. Spor la vanzare. 

 

 

Multam fain de postare :)

Intr-adevar e un monstru de amplif; din fericire se mai poate domoli prin swich-ul de comutatie triode/pentode si cate putin din butonul spongi/bold.

 

UP!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.