www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 61 - Backing Track si inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

Enjoy it friends! :)

 

Cosu&Cearny&Ninja

 

Din pacate asta este singura varianta pe care o avem. Scuze :(

se taie o bucata similara de altundeva se pune intr-un alt track , cu anvelope tai ,fade Out/IN , zgomotul si invers IN/Out bucata buna din celalalt track....mixdown si ai track OK

 

BT cu zgomotul de la 2,57 redus a mai ramas un foarte mica pulsatie deoarece nu am avut rabdare sa mai pasuiesc si mai exact dar este incomparabil mai bun asa..

 

RGC.ro___Duel_61b.mp3

 

salutare! imi pare rau ca nu am putut sa fac mai devreme asta, deh, am fost ieri de garda la spital, etc etc... am reusit sa corectez negativul mai bine decat varianta lui karpi. :) cei care sunt dispusi sa se bucure de calitatea variantei mele sunt invitati sa o foloseasca.. :)

poate reusesc sa cant si eu ceva peste negativ, pina duminica...

numai bine, tuturor!

RGC.ro___Duel_61.mp3

RGC.ro___Duel_61_corectat.mp3

Link to comment
Share on other sites

Negativul are o"galusca" la minutul 2:57, din codarea mp3 probabil.

Mi-ar parea rau sa-l scurtez.

Oricum nu deranjeaza prea tare, dar daca puteti sa-l mai codati odata (poate incercati cu rata constanta 192kbps) n-ar fi rau.

Din pacate asta este singura varianta pe care o avem. Scuze :)

Link to comment
Share on other sites

@PROBLEMA MARE!!!

baieti am nevoie de ajutor. Am probat sa inregistrez trackul de mai deasupra (apropo merci felixanu super lucrare!!) dar: Volumu chitare se simte foarte slab, parca sunetul pierde forte mult dar problema mai grav este ca chitara este incisionata cu intarziere (foarte mica dar deranjator...credd ca ma intelegeti!!)

Resolvari:

1) arunc scheda audio de la ferestra!!

2) poate sa fie audacity? (nu prea cred..)

3) trebuie setat ceva?

4) sunt in criza...am vrut sa trimit si eu un mp3 dar in conditii aceste este de tot rusine!!!!

Help me please!!

 

@PROBLEMA MARE!!!

baieti am nevoie de ajutor. Am probat sa inregistrez trackul de mai deasupra (apropo merci felixanu super lucrare!!) dar: Volumu chitare se simte foarte slab, parca sunetul pierde forte mult dar problema mai grav este ca chitara este incisionata cu intarziere (foarte mica dar deranjator...credd ca ma intelegeti!!)

Resolvari:

1) arunc scheda audio de la ferestra!!

2) poate sa fie audacity? (nu prea cred..)

3) trebuie setat ceva?

4) sunt in criza...am vrut sa trimit si eu un mp3 dar in conditii aceste este de tot rusine!!!!

Help me please!!

 

PS. daca este cineva din ploiesti care se pricepe sau din bucuresti si are un pic de timp liber il invit la mine sa se uite despre ce este vorba si cum se poate resolva. Garantez transportul si platesc pentru consultatie respectiva.

Nr. 0723536993

Pentru acuma va multumesc!!

Link to comment
Share on other sites

Scheda audio este: Podcast Factory m-audio. (Nu stiu daca suporta ASIO...de fapt nu stiu ce sunt astia..Asio!!)

Calculator este un Sony Vaio (laptop) 1 giga ram, procesor 2.8 gb.

Effect: Line6 pod pro, intellifex XL rocktron.

Nu am probat sa inregistrez chitarra cu microfon. Am inregistrat asa:

Am iesit de la pod pro in out studio mode, si am intrat in scheda audio (intrare pentru chitara..) cu cablu usb mam conectat la calcolator.

La calcolator am descarcat un drive pentru a face cu audacity direct mp3. In rest nu am facut nicio setare.

Cam atat (cam atat pricep eu de eletronica de fapt!!) Oricum multumim pentru interes.

Link to comment
Share on other sites

Scheda audio este: Podcast Factory m-audio. (Nu stiu daca suporta ASIO...de fapt nu stiu ce sunt astia..Asio!!)

Calculator este un Sony Vaio (laptop) 1 giga ram, procesor 2.8 gb.

Effect: Line6 pod pro, intellifex XL rocktron.

Nu am probat sa inregistrez chitarra cu microfon. Am inregistrat asa:

Am iesit de la pod pro in out studio mode, si am intrat in scheda audio (intrare pentru chitara..) cu cablu usb mam conectat la calcolator.

La calcolator am descarcat un drive pentru a face cu audacity direct mp3. In rest nu am facut nicio setare.

Cam atat (cam atat pricep eu de eletronica de fapt!!) Oricum multumim pentru interes.

 

asta-i adaptor USB , trebuie sa intri in : setings...> control panel....>Sound and Audio Devices....?se deschide un popup window.... apare asa :

 

 

apoi setezi din fereastra mica sa fie asa ceva vu numele m-audio sau ceva cu USB ( numel disozitivului USB) CA SA APARA ASA CEVA:

 

 

IN properties , sau options sau preferences al programului ( multimix de ex al m-audio factory...sau Qbase ,sau Adobe Audition , sau Acid) setezi sa fie selecta dispozitivul USB : LA MINE ASA SE VEDE :

 

Setat pe SBLive24bit asa arata:

 

 

apoi setat pe USB asa arata :

 

 

daca nu ai alta placa , dar trebuie sa ai cea de pe motherboard ,atuncea "Windows" mai poate pune "WaveMaper" , tu sa pui peste tot la record si la playbeck .....USB

 

Asa am gasit pe internet despre scula ta , este un dispzitiv foarte bun USB caci in laptop nu poti baga alta placa IDE , NU ESTE LOC.

 

APOI VEZI SA FIE SETAT "MIXERUL" (Programul multimix record/playback ) pe 44.1KHz /16 bit ca si BackTrack-ul.

 

daca nu este aceiasi setare de frecventa si bit , => intarziere ( alta rata de esantionare ....sampling rata)

 

deci setezi peste tot unde gasesti 44,1KHz/16bit.

 

programul de inregistrare am inteles de pe internet ,ca este pe CD -ul de la M-Audio , trebuie instalat tot ce are pe CD , Windows recunoaste USB-ul , dar setari de sampling si bit , pate sunt in programul de pe CD.

 

Eu am Alesis ..cu USB si intarziere ZERO (inperceptibil) merge super , nu-i trebuie ASIO

 

ASIO este un pachet de drivere soft ptr placile de sunet ,ASIO4ALL ESTE UNUL MAI UNIVERSAL .

 

nu cred ca trebe la USB

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

scuze....revenim cu altuin ... mai tarziu... poate mai tarziu.... rog mult nu downloadata varianta postata mai devreme..eroare de alegere.... am uploadata pe care nu tre...

Edited by Wierdguy
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.