www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandare Pedaluta


Recommended Posts

Am chitara si amp cu reverb...insa-mi mai trebuie ceva ca sa "bag" drive si ceva modulatie ori macar un chorus...deci mi-ar trebui distorsion si chorus ca sa fie inaintea amp-ului , ceva simplu , inimos...fac si eu niste Santana, Gary Moore...blues. Nu ma pot baga la scumpeturi si nici la procesor ca nu am bani...Ce ma sfatuiti, ce pedaluta buna si utila gasesc?

Link to comment
Share on other sites

Nu ai canal de drive pe amp?

 

Daca ai nevoie de orice scule, nu te lua dupa preferintele altora. Baga demo-uri pe youtube sau, cel mai bine, incearca sa testezi.

 

Referitor la Behringer, folosesc pedale de la ei de ani de zile, si mi-am facut treaba cu ele foarte bine. Drive-urile sunt clone de pedale Boss, in mare parte, si suna aproape identic cu originalele. O diferenta ar fi pretul, care e mult mai mic (le gasesti la preturi de nimic second-hand), si faptul ca, vezduamne, au carcase de plastic (de fapt ABS, foarte dur si deloc casant). Banuiesc ca nu dai cu barosul in pedale, deci nu o sa ai vreo problema din punctul de vedere al rezistentei.

 

(Apropos, nu fac aceste afirmatii pentru ca am 2 pedale Behringer la mica publicitate. Si nu le dau ca nu-mi plac, le dau pentru ca am nevoie de altceva.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.guitarshop.ro/zoom-g1on_p3277.html

 

Am si eu unul si-s foarte multumit. Le ai pe toate la pretul unui distrors Boss nou. Daca il legi la calculator si il upgradezi iti mai baga inca vreo 25 de efecte. Ai din fiecare efect cate 3-4 variante, o gramada de drive si amp-uri, cab-simuri, 5 efecte simlutan intr-un patch puse in ce ordine vrei, 50 de locatii in memorie, 30 de secunde de looper, sectiune de ritmuri etc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.