www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poster Slash - Unicat, In Marime Naturala, Desenat De Mana


Recommended Posts

Pret: 4000 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: 0722907483


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

   Acesta este un poster unicat reprezentandu-l pe Slash de la Guns N’Roses, desenat de mana, avand dimensiunile: Lungime 1.4metri, Inaltime 2metri.

   Daca v-ar placea sa il aveti pe Slash in casa, dar nu puteti sa dati de el, posterul acesta ar fi urmatoarea optiune.

   Am vrut sa fac un tribut pt Slash, el fiind motivul pt care m-am apucat de cantat la chitara si inspiratia de a compune si interpreta cea mai buna muzica de care sunt in stare. Din pacate, in ultimii 5 ani nu am mai avut timp sa colorez poster-ul asa ca am decis sa-l vand.

   Chitara este extrem de detaliata, dimensiune 1:1 a unui Gibson Les Paul custom cu Floyd Rose si aripi pe marginile dozei de bridge. In jurul lui Slash se pot vedea in partea stanga un amplificator si cabinete iesind din pamant. Locul pe care mi l-am imaginat este undeva prin Nevada. Tot in partea stanga, dar mai sus este coverul albumului “Deep Purple in Rock”. Cam la aceeasi inaltime, in partea dreapta este un simbol pe platforma 20th Century Fox, care este pe forma de relief “East Mitten Buttes” cum apare pe DVD-ul din 2003 de la Led Zeppelin.

   Intreg posterul este bine pastrat intr-un spatiu fara praf si fara fum. A fost desenat pe patru folii de carton special, gros de 0.7mm, deoarece am vrut sa-l desenez/colorez pe ceva care va rezista in timp, care sa fie indeajuns de solid sa poata fi pus pe un perete, si care sa-mi permita sa-l manevrez usor.

   Cele patru bucati de carton vor fi suprapuse si infasurate cu grija, apoi puse intr-un tub pt proiecte de arhitectura pt a fi transportate in siguranta.

   Este in conditie perfecta, cu o singura exceptie, in partea din dreapta jos are o mica ruptura (de aprox 4cm)

   Pt mai multe detalii, ma puteti contacta.

post-18891-0-51418600-1426773641_thumb.jpg

post-18891-0-51759000-1426773645_thumb.jpg

post-18891-0-04098300-1426773649_thumb.jpg

post-18891-0-11796800-1426773651_thumb.jpg

post-18891-0-75356500-1426773652_thumb.jpg

post-18891-0-12266900-1426773654_thumb.jpg

post-18891-0-95263100-1426773655_thumb.jpg

post-18891-0-24270000-1426773657_thumb.jpg

post-18891-0-22130100-1426773659_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Totusi as vrea sa inteleg de ce ceri atat de mult... si cred ca nu-s singurul doar ca restu-s mai timizi si nu intreaba

 

Nu e timiditate. Mie chiar mi-e frica sa intreb.

   O sa pastrez tonul (sau semitonul) de umor si o sa spun: pt ca sunt nebun de legat. Sau delegat.

   Serios acum, sunt constient ca traiesc in Romania si ca pretul reprezinta cam patru salarii minime pe economie, asta pt niste carton si doua creioane cum spunea Baltazar181. Stiu cateva persoane carora le-au functionat niste idei asa exagerate si iesite din ratiune (poate chiar si din bun simt). Asa ca am zis: daca tot sta posterul in casa, de ce sa nu incerc sa-l vand? Mai ales ca nu-l bag pe gat nimanui, este doar un anunt cu un obiect zic eu macar un pic special. 

   Plus ca sunt sigur ca undeva tot exista o persoana bolnava dupa Slash (in afara de mine) care sa il vrea. S-au vandut lucruri dubioase la preturi de-a dreptul obscene, dar nu vad rostul sa dau exemple sau sa ma justific mai departe.

   E doar un anunt, in cel mai rau caz nu-l cumpara nimeni, dar ne amuzam un pic, cativa oameni de pe rgc. biggrin.png.pagespeed.ce.TD0CiQkTP5.png

   Momentan s-a gasit o persoana interesata, dar nu de pe acest forum, a spus ca se mai gandeste. Fingers crossed.

   In alta ordine de idei, complet spre suprinderea mea am vandut un Epiphone Les Paul cu Floyd anul trecut pe o suma frumoasa, la nici 5 minute dupa ce am pus anuntul. Cand am intrebat persoana cum de nici nu s-a mai tocmit la pret, sau daca a mai cautat in alta parte mi-a spus ca a vrut sa cumpere un Les Paul cu Floyd in ziua aia si ca i-a fost lene sa caute mai departe. Anuntul meu era primul din lista si asta a fost. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Io daca ma pun sa desenez un amplificator sigur iese un amplificator nu o masina de spalat.

 

Avand in vedere ca e un poster cu Slash cantand la chitara printr-o masina de spalat Mikeshall cred ca e cel mai unic poster posibil.

 

Daca mai punem la socoteala si pe unde e pozitionata mufa de la Gibson sigur e si un Gibson unicat. Deci cel mai unicat poster posibil.

Edited by ADIDAS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

La nastere.

Mi-au spus mai multe persoane ca daca deschid vreun post pe rgc, ori trebuie sa am niste nervi de otel, ori o indiferenta completa la unii care comenteaza. Si nu vad de ce m-as stresa pt niste treburi scrie pe un monitor, de la oameni care nu ma cunosc (si invers). Dar atata timp cat ramane topicul pe la inceptului sectiunii din forum, eu sunt multumit. Pana una alta, o sa-mi platesc pariul pierdut la nastere cu banii pe care ii iau pe poster, posibil asta seara.

In ciuda oricaror comentarii (din care unele sunt la fel de interesante ca vopseaua uscandu-se pe un perete) oameni interesati tot se gasesc. Ca poate nu vor cumpara primii 5 (sau 50), unul tot il va cumpara.

Un inceput bun de saptamana sa aveti!

Io daca ma pun sa desenez un amplificator sigur iese un amplificator nu o masina de spalat.

 

Avand in vedere ca e un poster cu Slash cantand la chitara printr-o masina de spalat Mikeshall cred ca e cel mai unic poster posibil.

 

Daca mai punem la socoteala si pe unde e pozitionata mufa de la Gibson sigur e si un Gibson unicat. Deci cel mai unicat poster posibil.

"Slash cantand la chitara printr-o masina de spalat Mikeshall cred ca e cel mai unic poster posibil." Nu m-as fi gandit la alaturarea asta de cuvinte intr-o propozitie =)))) foarte tare.

Treaba cu mufa, nu imi amintesc daca a fost intentionata, sau nu am fost atent. Se poate a doua varianta. Dar totusi nu arata rau. Problema cea mai mare a posterului e ca nu i-am desenat omului o tigara in gura, cum mi-a atras atentia cineva mai sus...ah, la naiba

Link to comment
Share on other sites

"Slash cantand la chitara printr-o masina de spalat Mikeshall cred ca e cel mai unic poster posibil." Nu m-as fi gandit la alaturarea asta de cuvinte intr-o propozitie =)))) foarte tare.

Treaba cu mufa, nu imi amintesc daca a fost intentionata, sau nu am fost atent. Se poate a doua varianta. Dar totusi nu arata rau. Problema cea mai mare a posterului e ca nu i-am desenat omului o tigara in gura, cum mi-a atras atentia cineva mai sus...ah, la naiba

 

Daca erai asa destept cum te dai. Ai fi avut o idee mult mai misto si ai fi luat o hartie igienica folosita, i-ai fi facut un certificat de autenticitate in Photoshop care sa ateste ca a fost folosita de Slash. Cautai un printer smecher care-ti punea si niste elemente "de siguranta". Si faceai intr-adevar o afacere.

 

La 4000 de lei cine e fan Slash cumpara ceva ce chiar i-a apartinut lui Slash. Desenul e extrem de prost facut, fara sa mentionez lipsa de detalii sa nu spun ca nici macar conturul chitarii nu a iesit foarte bine.

 

Daca erai si mai smecher cautai un student la arte care pt 200 de lei iti facea un poster cat de mare vrei si cum voia muschiul tau si ala cel putin semana cu Slash si arata calumea iar chitara semana cu o chitara si amplificatorul ar fi arata ca un amplificator nu ca o masina de spalat. In suma aia de bani evident ca ti-l si colora.

 

Deci lasa smechereala ca aici pe forum sigur nu il vinzi. Si da iti trebuie nervi de otel pe rgc daca te crezi smecher si incerci sa dai tzepe. De fapt nu iti trebuie nervi de otel ca la ce figuri ai pe cap ai toate sansele sa zbori urgent.

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

Daca erai asa destept cum te dai. Ai fi avut o idee mult mai misto si ai fi luat o hartie igienica folosita, i-ai fi facut un certificat de autenticitate in Photoshop care sa ateste ca a fost folosita de Slash. Cautai un printer smecher care-ti punea si niste elemente "de siguranta". Si faceai intr-adevar o afacere.

 

La 4000 de lei cine e fan Slash cumpara ceva ce chiar i-a apartinut lui Slash. Desenul e extrem de prost facut, fara sa mentionez lipsa de detalii sa nu spun ca nici macar conturul chitarii nu a iesit foarte bine.

 

Daca erai si mai smecher cautai un student la arte care pt 200 de lei iti facea un poster cat de mare vrei si cum voia muschiul tau si ala cel putin semana cu Slash si arata calumea iar chitara semana cu o chitara si amplificatorul ar fi arata ca un amplificator nu ca o masina de spalat. In suma aia de bani evident ca ti-l si colora.

 

Deci lasa smechereala ca aici pe forum sigur nu il vinzi. Si da iti trebuie nervi de otel pe rgc daca te crezi smecher si incerci sa dai tzepe. De fapt nu iti trebuie nervi de otel ca la ce figuri ai pe cap ai toate sansele sa zbori urgent.

Par smecher de ce? Pt ca nu ma atac la nimic din ce se vorbeste pe aici?

Chiar se gaseste un student de la arte care sa investeasca destul de mult timp pt un poster de dimensiunile astea, pe 200ron?

M-au contactat doua persoane pe mesageria privata (nu de aici) si mi-au demonstrat cu tact si diplomatie ca sunt nebun si ca exagerez cu anuntul asta. Tot respectul pt dansii, mai ales ca unul e de parere ca pana la urma tot il dau, cat de "vai, ce scandalos" pare treaba asta.

Faza cu figurile in cap, chiar n-am fost atent, am lasat de inteles chestia asta...cum?

Sa "zbor urgent"...hmm a fost pana acum cineva "zburat" de pe rgc pt vreun anunt mai iesit din comun? Teapa nu dau pt ca nu am scris ca-l vand pe Slash si de fapt cand vine omul sa-l cumpere, vede ca e de fapt un poster. Am scris exact ce vand, cu o descriere cat de amanuntita m-a dus capul.

Si nu, nu imi trebuie nervi de otel pt discutii online. Au trecut niste ani buni de cand ma atacam si imi ocupau mintea discutii "de pe net".

Apropo, misto semnatura cu "Impossible is nothing"

Link to comment
Share on other sites

Par smecher de ce? Pt ca nu ma atac la nimic din ce se vorbeste pe aici?

Chiar se gaseste un student de la arte care sa investeasca destul de mult timp pt un poster de dimensiunile astea, pe 200ron?

M-au contactat doua persoane pe mesageria privata (nu de aici) si mi-au demonstrat cu tact si diplomatie ca sunt nebun si ca exagerez cu anuntul asta. Tot respectul pt dansii, mai ales ca unul e de parere ca pana la urma tot il dau, cat de "vai, ce scandalos" pare treaba asta.

Faza cu figurile in cap, chiar n-am fost atent, am lasat de inteles chestia asta...cum?

Sa "zbor urgent"...hmm a fost pana acum cineva "zburat" de pe rgc pt vreun anunt mai iesit din comun? Teapa nu dau pt ca nu am scris ca-l vand pe Slash si de fapt cand vine omul sa-l cumpere, vede ca e de fapt un poster. Am scris exact ce vand, cu o descriere cat de amanuntita m-a dus capul.

Si nu, nu imi trebuie nervi de otel pt discutii online. Au trecut niste ani buni de cand ma atacam si imi ocupau mintea discutii "de pe net".

 

Poi cand ne informezi ca o sa il vinzi cu pretul asta pt ca tu esti smecher. Sau ce vrei sa inteleg din explicatia ta cum ca oricum o sa il vinzi?

 

Adik stii si tu ca e o prostie dar tu esti mai motzat, adik mai smecher. Chiar era asa greu sa iti dai seama?

 

Nu e un poster, e un desen cu un tip cu ochelari despre care tu pretinzi ca ar fi Slash desi nu seamana si are o chitara care nu seamana cu a lui Slash si un amp care nu seamana cu a lui Slash. Asa pot si eu sa desenez o foaie galbena si sa zic ca e o lamaie. Pretind ca fac arta.

 

Oricum daca vrea cineva ceva de genul pot sa le fac legatura cu un tip care pt o suma decenta le face ce vor muschii lor. De la desen cu mana de orice dimensiune pana la postere calumea editate in Illustrator si/sau Photoshop si imprimate color, mat sau lucios. Le poate face si desene pt tricouri, caricaturi sau alte minuni, se pot pune si autografe.

 

Dar cred ca p[ersoane capabile de asa ceva exista si aici pe forum.

 

Oricum exista si site-uri ale unor tipi care fac chestii din astea, s-au gandit si altii sa faca bani din arta grafica.

 

Prietene traiesti in Evul Mediu Satanist.

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

Eu asa sper, si da, asa sunt convins, ca pana la urma, cineva o sa-l vrea. Daca faptul ca eu cred treaba asta ma face smecher, fie...nu stiu ce-as putea raspunde la asta.

Repet, s-au vandut lucruri mult mai exagerate decat ce am eu aici. Bine, poate nu pe rgc, nu stiu.

Pt ca nu intentionez sa imi petrec toata ziua la pc, daca pe cineva deranjeaza in asa hal de tare ce am pus aici, cereti unui admin sa inchida, stearga, topicul, apoi eventual sa formateze hardul, sau intreg serverul pe care a existat topicul asta eretic. Daca si adminul respectiv ia atat de mult in serios acest topic si considera ca trebuie sters, asta e, n-am ce sa fac.

Mentionez doar un lucru care m-a mirat maxim anul trecut. Aveam un Epiphone PlusTop Pro FX luat de la GuitarShop. Am cantat pe el timp de un an, l-am luat si la cateva concerte, dar am avut grija de el. Apoi m-am hotarat sa-l vand. Asa folosit cum era, l-am dat cu 200 ron mai putin decat suma pe care am dat-o eu. Persoana care l-a cumparat nici macar nu s-a tocmit (lucru la care nu ma asteptam) si de lene n-a cautat alte anunturi cu chitara asta. Acum, oricare din cei de aici, clar nu ati fi cumparat chitara folosita 1 an, cu doar 200ron taiati din pret, ci ati mai fi scazut, unii poate ofereau schimburi si o diferenta de bani, irelevant. Asa ceva mi se parea normal, si la asa ceva ma asteptam. Dar domnul respectiv a fost mai iesit din comun.
E atat de greu de conceput ca exista oameni pt care 4000ron nu inseamna mare lucru?

 

Adidas:

Daca vorbim de business, daca cineva ar avea posterul si stie pe altcineva ca omul pe care l-ai mentionat tu, nu crezi ca ar face un produs final chiar epic din posterul asta? Cineva, care are skill ca lumea, si apoi poate sa-l vanda chiar pe mai multi bani, daca stie unde sa gaseasca piata (ceea ce aparent am gresit eu aici). Tie personal, ti se pare incredibila treaba asta? In vremurile in care traim si cu posibilitatie de promovare pe care le avem? Repet, eu personal consider ca nu e vorba de nici o teapa. Dupa perceptia mea, "teapa" e atunci cand ceea ce descrii ca vinzi nu corespunde cu obiectul real.

In concluzie, daca tii neaparat sa faci o treaba, vorbeste cu un admin si roaga-l sa inchida postul. Pt ca altfel poti sa scrii ce vrei aici, topicul tot o sa ramana, iar pe mine nu ma zgarii, enervezi, oftici cu nimic, daca asta cumva incerci prin micile jigniri.

 

P.s. in Evul Mediu Satanist nu cred ca aveau masini de spalat Mikeshall (ia-o ca o gluma, pe bune, nu hatereala)

P.s.s: pt tine, si timpul tau nu ar fi mai usor sa vezi topicul, si sa zici: ba, asta e chiar nebun, etc, etc (insert jignire here), etc. Si sa iti continui ziua? Realizezi ca pt tine n-are nici cea mai mica importanta fie ca eu vand posterul, fie ca doar ma fac de ras pe un forum?

P.s.s.s: am scris intentionat de formatarea serverului pt ca nu ma pricep, nu stiu daca se poate formata un server (si nici nu ma intereseaza). Dar sunt curios daca incepe o discutie de 3 pagini despre posibilitatea sau imposibilitatea formatarii serverelor, cu linkuri eventual de pe wikipedia sau stiu eu ce site, complet irelevant overall pt acest topic. Acum am fost smecher...cred.

Link to comment
Share on other sites

 

Adidas:

Daca vorbim de business, daca cineva ar avea posterul si stie pe altcineva ca omul pe care l-ai mentionat tu, nu crezi ca ar face un produs final chiar epic din posterul asta?

 

Cineva care are skill isi imagineaza ceva calumea. Ce ai facut tu acolo nici bataie de joc nu se poate numi. Si asta din mai multe motive:

 

1. Chitara nu seamana cu chitara lui Slash.

2. Amplificatorul nu seamana cu amplificatorul lui Slash

3. Slash nu seamana cu Slash

4. Muntele Rushmore si Deep Purple nu au nici o legatura cu Slash

5. Nush ce voiai sa fie in partea celalalta dar nu seamana cu nimic.

 

Deci nu e nimic epic in ce ai facut tu acolo. Ca sa pricepi cat de mare e prostia ta.

 

6. Un fan Slash vrea un poster in care apare Slash sau macar chitara sa fie ca si a lui Slash, deci evident nu va vrea o chitara cu Floyd, si daca e asa bolnav dupa Slash va stii exact cum arata un amp folosit de Slash deci in nici un caz nu va cumpara un poster atat de aiurea in copac facut.

 

Traiesti in Evul Mediu Satanist pt ca iti imaginezi numai prostii. Iti imaginezi ca esti talentat si crezi ca ai facut o chestie interesanta cand de fapt e un c.a.c.a-maca. Simai traiesti in Evul Mediu Satanist pt. ca iti maginezi ca numarul bogatilor care nu au ce face cu banii in RO e chiar atat de mare si ca bogatii din care nu au ce face cu banii sunt cu totii fix fani Slash.

 

La restul tampeniilor care le-ai scris nu ma obosesc sa iti raspund ca nu poti sa pricepi. Exista oameni care si-au facut site inclusiv de portrete la comanda in toate felurile si nu merge extraordinar afacerea desi oamenii sunt extrem de talentati.

 

Faza cu posterele era prin anii '90 cand nu aveai internet si le luai din reviste si le puneai pe perete. In zilele noastre le poti lua gata facute de pe net la un pret de nimic si cu o rezolutie suficient de buna ca sa le poti printa la orice dimensiune.

 

Cauta si tu pe deviantart plus inca o duzina de site-uri sa vezi ce inseamna un desen calumea cu Slash.

 

Asta e ultima replica pe care ti-o dau daca nu te ajuta capul asta e, atat poti... sa te crezi mare smecher.

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.