www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Placă De Bază H87 G41 Pc Mate


buhu
 Share

Recommended Posts

Pret: 350 RON


Localitate: Bucureu0219ti


Contact: 0747309197


Link producator: http://www.msi.com/product/mb/H87-G41-PC-Mate.html#hero-overview


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salutare,

 

Vând această placă de bază deoarece doresc să fac un upgrade la chipset-ul Z97.

 

O folosesc de scurt timp, răcită bine, cu cable management bun și sistem îngrijit, într-o carcasă Zalman Z3 bine ventilată și cu filtre pe fiecare ventilator.

 

PC-ul nu a rulat mai mult de 24 de ore pe săptămână, timp de câteva luni, din mai anul trecut, mare parte din timpul meu mi-l petrec la muncă, iar acasă lucrez foarte puțin. Placa de bază este foarte stabilă și sunt mulțumit de ea, doar că, așa cum spuneam, vreau să trec pe chipset Z97.

 

Suportă ultima generație de procesoare Intel (Haswell). De atlfel o folosesc cu un i5 4440, DDR3 la 1600 MHZ (maxim 32GB), are două porturi PCI Express, pentru două plăci video - AMD Crossfire, 2 porturi USB 3.0 + încă 2 pe carcasă, pentru video integrat are 3 porturi (VGA, DVI și HDMI) - eu folosesc cu succes VGA-ul și HDMI-ul și se laudă că suportă 4K - nu am încercat, dar HD4600-ul integrat are capabilități destul de OK. Placa de rețea este gigabit (1000MBs) - funcționează foarte bine pe RDS.

 

BIOS-ul este foarte intuitiv, pe UEFI. Softurile incluse sunt foarte OK.

 

Socket: LGA 1150

Ram compatibil: DDR 3 

FormatATX

Mai multe detalii aici.

Prețul în magazine este în jur de 430 de LEI. Eu o dau cu 350, în cutia originală. Am și garanție pe ea, în caz că vine apocalipsa și pățește ceva.

Pot să o predau în București, sau trimit în țară prin curierat cu ramburs, transport plătit de către cumpărător.

Foto atașate.

 

Merci guys!

post-10378-0-40119300-1426588368_thumb.jpg

post-10378-0-40909100-1426588370_thumb.jpg

post-10378-0-15761700-1426588372_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.