www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
CernoBill

schimb Casti Studio

Recommended Posts

Salutare, peeps :) Schimb o pereche de casti de studio Superlux HD-668 B, in stare perfecta, la cutie, cu toate accesoriile. Le-am folosit cam 2 ani, din cand in cand, pentru mixing si auditie critica. Am avut mare grija de ele, nu au fost forjate, nu au fost lovite sau maltratate in vreun fel. Ca sunet, fiind casti de studio, au un sunet foarte "analitic", foarte neutru. Buzz-ul cu castile astea a avut mare amploare, de cand au aparut, unii ajungand chiar sa le compare cu modelele care au inspirat design-ul, altii le-au numit chiar "giant killers". Nu stiu daca isi au rost comparatiile, pretul lor fiind o fractiune din pretul unor casti profesionale AKG, Audio-Technica, Beyerdynamic etc. Pot spune, insa, cu mana pe inima, ca au o semnatura a sunetului foarte apropiata de AKG Q 701, pe care le folosesc de cateva luni. Nu am avut probleme cu ele, nu au fost desfacute sau modificate in vreun fel, sunt foarte comode si usoare. Mai multe review-uri si discutii gasiti aici, iar pretul la noi in tara, aici.

Ca produse de schimb, ma intereseaza un fuzz ieftin, cum ar fi Behringer UZ400, ceva de la Danelectro, Joyo/Harley Benton, sau home-made, in principiu orice pedala de fuzz low-cost. Puteti incerca si ceva din alta liga, insa, din pacate, in momentul de fata, nu as putea da o diferenta, insa mai pot adauga la schimb un overdrive Behringer BO100. De asemenea, m-ar interesa si o pedala de tip amp-in-a-box sau un reverb, tot din aceeasi zona de pret.

post-3837-0-28606600-1426534211_thumb.jpg post-3837-0-96804800-1426534225_thumb.jpg

post-3837-0-57425600-1426534241_thumb.jpg post-3837-0-83581100-1426534250_thumb.jpg

Pace!

Edited by CernoBill

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.