www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Timisoara Caut Trupa


GABI_TM
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Am 29 de ani, locuiesc in Timisoara si m-ar interesa sa gasesc 1,2,3 oameni pentru a canta impreuna ca si hobby sau chiar a forma un band. 

 

Cant de vreo 2-3 ani la chitara acustica dar cred ca ma descurc destul de bine pentru ca am cantat aproape zilnic ...

Dar mai important e ca sunt foarte pasionat de muzica si am compus cam inca de prin liceu, lucrand cu diverse softuri care puteau simula diferite instrumente. Ca si vocalist, cant ok, zic eu, zic si cei care m-au auzit cantand dar nu piese foarte grele (note foarte inalte etc ...)

 

Am mai cantat impreuna cu alti chitaristi dar nu foarte serios in principal din cauza faptului ca eram orientati catre genuri destul de diferite ... 

 

Genul de muzica pe care-l abordez e unul melancolic, lent si putin dark si s-ar incadra undeva in zona rock alternativ, idie rock, brit pop (mid '90s - early '00s)..

 

Piesele pe care le-am compus, sunt multe, unele bune, unele mai putin, foarte multe instrumente abordate (simulate pe comp dupa cum am zis mai sus), dar pentru inceput, in oridinea prioritatilor, o percutie, o chitara solo si un bas ar fi suficient ...

 

Pentru cantat/repetitii as fi disponibil in principal in weekenduri ..

 

Nu detin un loc in care se poate canta momentan, nici macar un garaj :), asta poate fi o problema, dar poate nu una asa mare ... 

 

Rog seriozitate si astept reply-uri la acest post, date de contact voi lasa ulterior, in cazul in care vor exista persoane interesate

 

Numa' bine!

Gabi

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

 

Am facut niste inregistrari, calitatea sunetului e destul de slaba pentru ca inca nu-s familiar cu tot ce stie Cubase Elements 7, dar ... you'll get the idea ... legat de cam ce/cum cant

 

https://www.youtube.com/watch?v=EAfZTC9C7T0

 

https://www.youtube.com/watch?v=q95ogzIucDY

 

Gabi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Ce fac cu softul n-as prea sharui aici, pentru ca-s idei personale la care tin si n-as vrea sa le fac publice inainte de a fi ceva serios ... daca va fi vreodata.

 

Cu programul lucrez de mic copil, si am compus foarte mult. Sunt piese complete (chitara acustica, chitara solo, bas, tobe, etc) doar ca in format MIDI. De unele sunt chiar foarte multumit, dar acum de cand cant la instrumente reale, m-ar interesa sa le pot reproduce cat mai aproape de cum suna ca si MIDI. Am in plan sa incep sa invat si la clape.

 

Visul meu e ca la un moment dat sa scot un album, dar care sa fie foarte elaborat, foarte muncit, sa iasa cat mai bine. Nu neaparat sa fie comercial, dar sa fie foarte bun, asa cum suna in mintea mea, sa fiu multumit de el ... 

 

Din ce am mai observat pe forum, tu iei legatura cu mai multa lume (diverse genuri muzicale). Crezi ca m-ai putea pune in legatura cu ceva muzicieni interesati sa cante ceva gen rock alternativ britanic/indie. Din ce am ascultat de la tine, cred ca genurile abordate de noi 2 is destul de diferite ... asa ca nu stiu daca am putea  colabora in mod direct 

 

Mersi,

Gabi

Edited by GABI_TM
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut,

Cum ți-ai închipuit programul săptămânal. Cam cate repetiții sau întâlniri? Unde? Tu, Lucrezi? Familie fata de care sa ai obligați? Mersi

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

 

Salut,

 

Pai in weekend de baza, si eventual si in timpul saptamanii. De max 3 ori pe saptamana. "Unde" e marea problema ... nu am locatie, astept propuneri. Eu lucrez da (luni-vineri, de la 9:00 la 18:00). Locuiesc singur in TM

 

Mersi

Gabi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.