www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boxe,amplificatoare,laptop,videoproiector,incinte,eq,telefoane Etc


Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: Targoviste


Contact: 0766710585


Accept schimburi: Accept schimburi

1. Laptop HP G6-series.
Configuratie:
- Procesor: 1.5 GHz AMD Quad-Core A6 APU with Radeon HD 6520G + 7450M Dual Graphics (up to 2300 MHz overclock), 4 MB L2 cache
- Video: AMD Radeon HD 6520G + HD 7450M Dual GPU (1 GB DDR3 dedicated)
- Memorie RAM:  6 GB DDR3
- HardDisk: 500 GB SATA (5400 rpm)
- Display: 39,6 cm (15,6") HD LED BrightView (1366 x 768)
- Unitate optica: SuperMulti DVD±R/RW with Double Layer Support
- Retea: Integrated 10/100 BASE-T Ethernet LAN
- Wireless: 802.11 b/g/n
- Sunet: Altec Lansing speakers and SRS premium sound
- TouchPad with on/off button and support for multitouch gestures
- Multi-Format Digital Media Card Reader
- External Ports:
*1 VGA
*1 HDMI
*1 Headphone-out
*1 Microphone-in
*3 USB 2.0
*1 RJ45
- Dimensiuni: 37.4 x 24.5 x 3.63 cm
- Greutate: 2.55 kg
- 90W AC Power Adapter
- 6-cell Lithium-Ion (Li-Ion)
- HP Webcam with Integrated Digital Microphone (VGA)
Laptop-ul este in stare ireprosabila atat tehnic cat si estetic (10/10 si 9.5/10), ca nou. Este un laptop bun pentru gaming sau editari grafice. Are licenta de Windows 7, bateria tine intre 2 si 3 ore in functie de programele rulate.
PRET: 400 de euro (aproape la jumate fata de pretul de achizitie).
 
Poze:
 
20zrayc.jpg
2m44mrq.jpg
ejc6k6.jpg
al5b4o.jpg
e8ke0x.jpg
a0cdon.jpg
2lwugz6.jpg
 
2. Laptop Toshiba Satellite C55-A-19K
Configuratie:
DISPLAY
Rezoluţie 1366 x 768
Tip Display LED backlight
Diagonala (inch) 15.6
 
PROCESOR
Frecvenţă Procesor 3M Cache, 2.40 GHz
Procesor Intel® Core™ i3-3110M
Tip Procesor Intel Core i3
 
MEMORIE RAM
Frecventa 1600 MHz
Memorie RAM 4 GB
Tip Memorie RAM DDR 3
 
PLACĂ VIDEO
Memorie Video Preluată din RAM
Placă video Intel HD 4000
Producător Chipset Video Intel
 
STOCARE
Capacitate Stocare 500 GB
Detalii Stocare 5400 rpm
Stocare Date HDD
Unitate optică DVD-RW
 
MULTIMEDIA
Audio Sunet Stereo (DTS Sound)
Microfon incorporat Da
Tehnologii HD Audio
Cameră Da
 
CONECTIVITATE
Bluetooth Da
Cititor de carduri Da
HDMI 1
Ieşire căşti 1
Intrare microfon 1
LAN (Reţea) 1
USB 2.0 2
USB 3.0 1
VGA 1
Wireless 802.11 b/g/n
ALTELE
Greutate 2.3 kg
 
BATERIE
Tip Baterie Li-Ion
Numar celule 6 celule
 
Acest laptop a fost achizitionat de mine anul trecut prin august, deci este inca in garantie. Se prezinta impecabil atat dpdv estetic cat si functional, folosit doar la sonorizari (pentru ca are DTS incorporat si scoate un sunet clar) si filme sau navigare pe net acasa. Bateria tine intre 1:30h si 2h. Nu are absolut niciun defect.
PRET: 1500 lei (pret de achizitie 2100 lei)
 
Poze: (momentan doar o poza gasita de la un eveniment, dar revin cu poze clare si detaliate)
ioiwyv.jpg
2v1vvvq.jpg
9kqiiq.jpg
 
 
ATENTIE: Se vinde doar unul din cele doua laptop-uri, de preferat HP-ul
 
3. HTC Desire X (blocat in reteaua Vodafone) - pret 350 ron
Perfect functional, tinut in husa tip carte, fara lovituri sau alte defecte ascunse. Telefonul este in cutia originala si abia este iesit din garantie. Are casti (nefolosite), charger, manuale etc. Specificatii tehnice se gasesc pe net.
 
Poze:
2we046p.jpg
1ya00j.jpg
2q1x5zn.jpg
34ysduw.jpg
 
4. Blackberry Q10, blocat pe Orange, in stare foarte buna si fara defecte ascunse. Telefonul este al unei cunostinte de incredere. Posibil sa mai fie in garantie (o sa caute zilele astea cutia cu actele lui), are husa magnetica de tip carte, de la nillkin, folie display, cablu de date/incarcare etc (telefonul este blocat in reteaua Orange).
Pret - 650 lei
 
Poze:
2rlyyjs.jpg
spx083.jpg
iljg2c.jpg
24z9181.jpg
 
5. Boxe de 15", incinte din ABS(model 4Acoustic PRO 15N) in stare buna, fara crapaturi, zgarieturi adanci...urme normale de uzura datorita transportului fara huse. Boxele sunt echipate cu difuzoare de 15" Eminence Kappa 15A, divere Eminence PSD 2002 si filtre BT. Unul din difuzoare are calota schimbata (cea veche a fost apasata iremediabil de cel de la care le-am achizitionat de pe forumul vecin iar celalalt difuzor are o gaura de la o surubelnita scapata in membrana striata de pe marginea conului. Nu afecteaza cu nimic sunetul. Am facut destule evenimente cu ele fara sa am vreo problema si chiar la un test personal facut la o petrecere pe munte cu firma unde lucrez, am dat in ele cu 400 si ceva de watti fara sa dea semne ca nu ar duce. Le vand si pe bucati doar in momentul in care gasesc clienti pentru toate componentele.
Pret pentru boxe: 1200 lei
 
Poze:
jtmlwk.jpg
k46u0h.jpg
2i2687s.jpg
28lf8l.jpg
2wcg1fp.jpg
 
6. Subwoofer echipat cu difuzor de 18" de la BT, model LS1802F. Difuzorul este in stare foarte buna, folosit destul de putin in tot timpul de cand il am, comparativ cu "scopul" pentru care am crezut eu  atunci cand l-am facut. Momentan, someaza de aproape un an. Incinta este din pal de 20mm, bine ramforsata, acoperita cu mocheta (s-a mai dezlipit pe la colturi), manere metalice, coltare (vreo doua sunt crapate).
Pret: 450 lei
 
Poze: (la cerere pot sa fac poze detaliate cu difuzorul si chiar test video)
whijo2.jpg
3128nwy.jpg
af8rpt.jpg
 
7. Amplificator BT CS-2530, in stare buna de functionare si estetic. Cand l-am cumparat (SH), unul din potentiometre scotea un zgomot. Au fost schimate ambele butoane de volum, la un service de electronice. I-am mai pus eu in plus inca 2 coolere, crezand ca se v-a incinge daca il folosesc in bridge pe bass-ul de 18, de fapt numai asa a fost folosit. A fost inutila munca asta pentru ca statea rece, abia putin caldut dupa cateva ore bune de functionare la o putere de cca 600-700W. Someaza de atata timp de cand sta pe bara si subwooferul.
Pret: 450 lei
 
Poze: (mai sunt si alte poze cu ampliful, printre pozele de mai sus)
28bf91u.jpg
 
8. Statie Yamaha A-420, in stare foarte buna si folosita decat in casa. Sunet clar si curat HI-FI old school.
Pret: 250 lei
 
Poze: (se poate  vedea si in alte poze mai sus)
zsjzwz.jpg
 
9. Videoproiector Optoma DS327, folosit ocazional acasa pentru vizionat filme. Are in jur de 120 de ore de folosinta. Pentru evenimente unde se cere karaoke, folosesc videoproiectorul de la munca. Din pacate nu mai am telecomanda lui dar pot sa ofer o telecomanda Prestigo SRU 9600 de la Philips. Aceasta telecomanda poate "copia" functiile la sapte telecomenzi simultan si merge folosita la tot atatea device-uri. 
Link cu specificatii tehnice pentru videoproiector: 
Link cu specificatii tehnice pentru telecomanda:
Pret: 900 lei (videoproiector si telecomanda)
 
Poze:
314uyc9.jpg
aceqlu.jpg
2lcmaut.jpg
 
10. Boxe de 8" IMG Stage-Line by Monacor. Boxele sunt in stare foarte buna, folosite ocazional prin casa.
Pret 250 lei.
 
Poze:
id89zt.jpg
2lufmsz.jpg
1zbcdbc.jpg
 
11. Incinte de 12" din ABS, model 4Acoustic PRO 12N. Au urme normale de uzura si una din ele este "ciobita" mai mult  la coltul din stanga sus, in fata. Este testata de mine si nu gajaie sau rasufla aerul pe acolo. Se poate repara cu niste chit de fibra. Incintele le vand cu o pereche de filtre de la senia.
Pret: 350 lei.
 
Poze:
20zr1o8.jpg
15ogzmu.jpg
 
12. Egalizator 2 x 15, Behringer Ultragraph pro FBQ 1502. Posibil cateva leduri rosii de la eq sa nu se mai aprinda, dar asta nu afecteaza cu nimic functionarea aparatului in parametrii normali. O sa-l testez zilele astea. Are iesire separata de subwoofer cu ajustare de la 30 la 200 de hertzi.
Poze gasiti printre cele de mai sus.
 
Pret: 200 lei
 
Accept si diferite schimburi daca gasesc ceva sa ma intereseze. Am rugamintea sa lasam topicul curat si orice nelamuriri sau intrebari suplimentare le purtam pe privat sau la telefon. Numarul meu este in semnatura. Pentru mai multe produse achizitionate, se ofera reducere destul de buna.
Link to comment
Share on other sites

Poate nu a vrut sa incarce serverul cu mai multe anunturi , oricum totul este foarte explicit  iar preturile mai mult decat decente . Hai sa fim mai permisivi .

Multumesc de intelegere. Ideea este ca nu am mai intrat aici de ceva vreme, am avut o teapa urata cu un anume user, dar am zis sa nu judec pe toti din cauza unuia singur. pe alte forumuri unde activez mai intens, nu exista categorii la sectiunea vanzari. Cam totul este la gramada. Asa am luat cu copy/paste anuntul din alta parte si am postat aici. Revin la anunt.

 

Telefonul Blackberry Q10 scade la 600 ron. Proprietarul a gasit cutia in care erau castile si actele (factura si garantia) dar nu si chargerul. Mai are garantie pana in iulie 2016.

Prin urmare, pretul scade la 600 lei si se ofera cablu de date/incarcare prin usb de la laptop sau pc.

 

Incintele de 12" sunt goale. Se da bonus o pereche de filtre la achizitionarea lor. (am fost intrebat pe privat cu ce difuzoare sunt echipate incintele de 12")

Si daca tot suntem la reduceri, fac urmatoarele pachete:

Boxele de 15" plus EQ-ul la pretul de 1300 lei 

Boxele de 8" plus statia Yamaha la pretul de 450 lei

Laptop-ul HP plus videoproiector (telecomanda inclusa) la pretul de 2500 lei

Bass-ul de 18" plus incintele de 12" plus telefonul HTC la pretul de 1000 lei

 

Accept si diferite schimburi cu rack 4 sau 6U, stativi boxe de calitate (milenium, proel etc), stativ de orga tip spider, mixer A&H PA12 (interesat si de varianta cu putere incorporata), mixer Yamaha MGP 16X si alte chestii daca le gasesc utile

 

2uhyh5e.jpg

2yumu5l.jpg

Edited by Oancea Catalin
Link to comment
Share on other sites

Valabil.

Accept schimburi. Sunt interesat de stativ spider (dublu), schela lumini, stativi boxe, mixer cu sau fara putere (ceva de firma gen A&H, Soundcraft, Dynacord, Yamaha etc), filtre pe doua cai de minim 500W(taierea sa fie la minim 1800mhz si maxim la 2500mhz) si alte chestii daca le gasesc utile.

Link to comment
Share on other sites

Valabil.

Accept schimburi. Sunt interesat de stativ spider (dublu), schela lumini, stativi boxe, mixer cu sau fara putere (ceva de firma gen A&H, Soundcraft, Dynacord, Yamaha etc), filtre pe doua cai de minim 500W(taierea sa fie la minim 1800mhz si maxim la 2500mhz) si alte chestii daca le gasesc utile.

Valabil.

Ofer ca bonus, la achizitionarea cu cash (pret fix) a laptopului HP,  un cont de World of Tanks, cont destul de bine cotat!

Link to comment
Share on other sites

Pai astept!

Interesat

Aveti mail.

Incintele de 12" se retrag de la vanzare.

BB Q10 retinut.

Ampliful BT CS-2530 pleaca maine.

Restul valabil.

Accept schimburi. Sunt interesat urgent de doua difuzoare de 15" care au bobine de 3" si acestea sa fie arse, dar restul difuzorului sa  fie intact(chiar si no-name).

Edited by Oancea Catalin
Link to comment
Share on other sites

Up. Valabil si preturi negociabile.

Se adauga la vanzare un procesor de voce/efecte T.C. Electronic M300 (made in Thailand, nu chinezarie de 2 bani), in stare ireprosabila atat dpdv estetic cat si functional.

Detalii tehnice gasiti in link: http://www.soundonsound.com/sos/jun02/articles/tcelecm300.asp

2c0jmb.jpg

Pret 1000 lei usor negociabil.

Edited by Oancea Catalin
Link to comment
Share on other sites

Valabil urmatoarele:

Boxe IMG StageLine de 6.5" (imi cer scuze de aceasta confuzie, eu am avut impresia ca sunt de 8") - retinute in continuare.

Videoproiector Optoma - 800 lei

Boxe de 15", incinte din ABS (4Acoustic PRO 15N) cu difuzoare Eminence Kappa 15A si drivere Eminence PSD 2002B - 1250 lei

EQ Behringer 2x15 (iesire de subwoofer cu ajustare de la 30 la 200Hz) - 200 lei

Procesor de efecte T.C. Electronic M300 - 1000 lei

Amplificator HI-FI Yamaha A420 - 250 lei

Telefon HTC Desire-X - 300 lei

Amplificator de putere Yamaha P4500 - 1250 lei

 
IMG_20150310_120419.jpg
 
Link to comment
Share on other sites

Valabil urmatoarele:

Videoproiector Optoma - 800 lei
Boxe de 15", incinte din ABS (4Acoustic PRO 15N) cu difuzoare Eminence Kappa 15A si drivere Eminence PSD 2002B - 1250 lei
EQ Behringer 2x15 (iesire de subwoofer cu ajustare de la 30 la 200Hz) - 200 lei
Amplificator HI-FI Yamaha A420 - 250 lei
Telefon HTC Desire-X - 300 lei
Amplificator Yamaha P4500 - 1250 lei http://olx.ro/oferta/amplificator-puter ... 3bEY9.html
Procesor de efecte T.C. Electronic M300 - 1000 lei http://olx.ro/oferta/procesor-de-efecte ... 3bFeD.html
http://www.soundonsound.com/sos/jun02/a ... ecm300.asp

Link to comment
Share on other sites

Valabil

 

Valabil urmatoarele:

Videoproiector Optoma - 700 lei
Boxe de 15", incinte din ABS (4Acoustic PRO 15N) cu difuzoare Eminence Kappa 15A si drivere Eminence PSD 2002B - 1200 lei
EQ Behringer 2x15 (iesire de subwoofer cu ajustare de la 30 la 200Hz) - 150 lei
Amplificator HI-FI Yamaha A420 - 200 lei
Telefon HTC Desire-X - 250 lei
Amplificator Yamaha P4500 - 1150 lei http://olx.ro/oferta/amplificator-puter ... 3bEY9.html
Procesor de efecte T.C. Electronic M300 - 900 lei http://olx.ro/oferta/procesor-de-efecte ... 3bFeD.html
http://www.soundonsound.com/sos/jun02/a ... ecm300.asp

Up. Preturi noi, editate in citatul de mai sus, valabile pana duminica seara.

Edited by Oancea Catalin
Link to comment
Share on other sites

Valabil urmatoarele:

 

1. Statie de camera Yamaha A-420, in stare foarte buna si folosita decat in casa. Sunet HI-FI, clar si curat.

Pret: 250 lei

zsjzwz.jpg

 

2. Videoproiector Optoma DS327, folosit ocazional acasa pentru vizionat filme. Are in jur de 150 de ore de folosinta. Pentru evenimente unde se cere karaoke, folosesc videoproiectorul de la munca. Din pacate nu mai am telecomanda lui dar pot sa ofer o telecomanda Prestigo SRU 9600 de la Philips. Aceasta telecomanda poate "copia si memora" simultan functiile de la inca sapte telecomenzi sau direct de la device, si merge folosita la tot atatea device-uri. 

Link cu specificatii tehnice pentru videoproiector: 


Link cu specificatii tehnice pentru telecomanda:


Pret: 900 lei (videoproiector si telecomanda)

314uyc9.jpg

aceqlu.jpg

2lcmaut.jpg

 


 

4. Procesor de efecte T.C. Electronic M300 - 1000 lei http://olx.ro/oferta/procesor-de-efecte-pentru-voce-ID3bFeD.html


 

5. Filtre 2 cai BT DYFP-20. 

Pret 70 lei.

Revin maine cu poze.

 

6. Filtre cu taiere la 3.5k (nu mai tin minte de la ce user le-am luat, dar stiu ca a spus ca sunt de la Senia si ca sunt taiate la 3.5k si ca pot sa mai pun un condensator ca sa le tai mai jos....se vede in poza)

Pret 100 lei.

ndwx2u.jpg

 

7. Cont World of Tanks (detalii  pe privat sau la telefon). Detalii cont:


Pret 100 euro

 

 

Pentru contul de WOT, videoproiector si statia Yamaha A420, accept si diferite schimburi daca gasesc ceva sa ma intereseze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.