www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandare Bas Cu 6 Corzi Ieftin


gnexus47
 Share

Recommended Posts

Salutare! Vreau sa imi iau un bas cu 6 corzi (sunt fan Myung inrait) dar am un buget destul de mic. Cel mai ieftin 6er pe care l-am vazut e Harley Benton B650 la vreo 800 de lei. Stiu ca Harley Benton nu e marca buna, dar ma gandesc ca instrumentele mai scumpe nu sunt chiar asa rele. As vrea totusi inca o parere. Ca buget, as prefera ceva pana in 1500 lei (si second-hand se pune) si pot merge maxim la 2000.

 

Daca stiti vreun model bun in acest buget, sau daca aveti vreo experienta cu HB-ul de mai sus, as dori sa le stiu si eu :)

Link to comment
Share on other sites

Am avut varianta în 6 corzi cu electronică activă. Hardware bun, finisaj ok, sună bine. Contează mult în ce îl bagi. Are tendința de a cădea în cap, dar asta e ceva specific bașilor în 6 corzi. În banii ăștia, e foarte ok.

Am un amic care a înregistrat niște treburi cu bassul de care zic:

Edited by eduard.alexandru
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Em folosit cativa ani buni varianta pe 5 corzi de la HB. Era back in the day prin 2006. Am fost foarte multumit de bas, mai ales pentru pretul platit. Anul trecut am avut ocazia sa testez si varianta asta noua pe 6 corzi. Mi-a placut mult designu, finishul, si overall cum se simtea la mana. Ce m-a surprins, a fost ca am simtit imbunatatire mare fata de ce am avut eu in trecut.

 

Pentru banii care ii dai, merita!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.