www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sibiu - Caut Om Pasionat Cu Care Sa Cant / Repet / Compun


thole
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Am sa incerc sa ofer mai multe detalii despre mine ca sa eliminam discutii inutile si timp irosit.

 

Cant la chitara, imi place sa cant la chitara, nu ma consider chitarist, invat si repet. Momentan fac asta din pasiune si vreau sa construiesc. Nu cant coveruri, nu vreau sa cant coveruri. Sunt formatii, melodii care ma inspira si pe care le stiu dar doar pentru scopul de a invata. Ma intereseaza compozitia, improvizatia si orice mai autentic decat reproducerea excelenta a unor piese cunoscute. Cu atat mai mult cu cat incercand ceva nou inveti mai mult decat prin copiere. Asadar vreau sa gasesc pe cineva pasionat de un instrument, sau chiar vocalist cu care se repet / improvizez / joc, fara presiunea si ambitia de a scoate pe piata cel mai tare album rock din toate timpurile sau de a crea o trupa care sa dea lovitura luna viitoare.

 

In principiu putem repeta 1-2 ori pe saptamana, intr-un spatiu inchiriat sau poate la mine, depinde de nivelul de colaborare si comunicare.

 

Echipamentul pe care il detin este:

  • Electrica Epiphone Negative Explorer

  • Procesor Zoom G2

  • Combo Roland CUBE-20X

  • Acustica Fender CD-60

  • Pian digital Korg SP-170.

Abordarea mea e eclectica, dar exclude directiile black, heavy, punk, trash sau un anumit gen batut in cuie.

 

Am fost influentat de Radiohead, Depeche Mode, Metallica, Queen, David Bowie, Pink Floyd, Nirvana, Miles Davis, Beatles, Michael Jackson, ABBA, Led Zeppelin, Moby, Talking Heads, Green Day, REM, Daft Punk, The Knife, RoykSopp si lista poate continua si cu nume mai putin cunoscute.

 

In rest sunt orientat catre vizual - design, arhitectura, film, foto si deschis catre solutii la probleme sociale si individuale.

 

Ma intereseaza oamenii care incurajeaza libertatea, au respect de sine, pentru viata oricare ar fi forma ei, cu bun simt, curiosi, perfectionisti.

 

Pentru inceput, va rog sa ma contactati in privat.

Nu cred ca am sa raspund la mesaje cu doar un numar de telefon sau id-uri / adrese de mail.

 

Multumesc,

Thole

Edited by thole
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.