www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Parere Voce


Andrei Mihai_15512
 Share

Recommended Posts

Buna ziua . Nu am mai postat nimic de ceva timp si am facut cate ceva nou in ultima vreme si as avea nevoie de niste pareri 

- asta e melodia mea

https://www.youtube.com/watch?v=h8OvO7XzTsk&list=UUtOUvMR8vFYFj7Ra39Nvg7w&index=1 - cover Say you love me(Jessie Ware)

 

Daca va place , like , share , subb ^^

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

o voce frumoasa , cu un style care imi place (blunt ; cocoon ; etc..) piesa e ok :) , daca mergem mai inainte in technica vocala ,pot sa zic ca esti inca timid :) dar te ajuta can trebuie sa tine nota , are cateva note care nu sunt in tonalitate ... cred ca esti persoana care a facut doublaj si chitara , ok chitara probabil un pic de lucru si o sa fi buna , dar voce (sunt ok ) nu merge bine in genur asta in tonalitatea asta , 3rd sau 5th a fost mai bine , acun sa sun cum un Chorus effect pe vocea tine si nu e frumos in punctul meu de vedere.

 

Success vocea tine e frumoasa in acest repertoir.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Suna bine vocea pe melodia ta, chiar marfa.

La cover-ul J. Ware parca nu dai tot, suna mai mult soptit, ca si cum ai vecini si nu vrei sa ii deranjezi. :) As baga mai mult volum. De asemenea, as deschide mai mult sunetul in general si l-as impinge mai mult in față (in sensul ca sunetul rezoneaza putin cam in spate, spre cerul gurii, ideal cica e in fata, spre dinti). Suna putin infundat asa.

Edited by iulia_i
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.