www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pianist/clapar Caut Trupa Cu Membri Stabili !


DanielMusic
 Share

Recommended Posts

Salut, caut o trupa pe influente simfonic rock/metal/post rock/post metal/alternative metal/darkwave, am un pian digital Casio CDP-120 fully weighted Scaled Hammer Action cu port usb, stativ, husa si laptop i7 pentru VST-uri. Lucrez in Cubase, pentru live pot procura un Samson Graphite MF-8 sau M-25 la vreo 200 lei, lucru care imi va permite sa stochez anumite tembre si de a le accesa fara calculator, la fel imi va permite si o manipulare avansata a sunetului, merg pe varianta hammer action pentru ca am incercat cateva din Midi-controllere cu clape semigrele si le gasesc inutile pentru partituri de pian. Ofer si cer seriozitate, 23 ani.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut! Numele meu este Alex... sunt chitarist in trupa Fabrik... suntem in cautare de clapar... am vazut genurile muzicale pe care ai vrea sa le abordezi.... proiectul nostru este unul de muzica comerciala ... as vrea sa stiu daca ai fi interesat de o colaborare...dispunem de studio imprimare si sala de repetitie :)

Pop-rock in general

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

bine si ai vazut mesajul meu? pentru n-am avut o raspuns.

 

Salut, scuze ca nu am raspuns la timp. Eu prefer muzica necomerciala (chiar si din rock), rock easy si legendele rock nu sunt genul meu. Imi doresc foarte mult insa sa particip la un proiect de neoclasica sau muzica clasica, la fel ca si in proiect de muzica ambientala sau metal. Am ales sa merg total pe soft, cu un midi controller e-mu xboard 61 si cubase ca platforma pentru diverse pluginuri. Momentan nu a fost cazul dar in caz ca se arata un poiect serios la orizont, as trece pe un workstation. Nu e deloc usor sa gasesti in Cluj oamenii pe genul meu de muzica, mai mult cei potriviti, cei seriosi, e motivul pentru care anuntul e valabil de atata timp.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.