www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 58 (de Craciun) - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel de Craciun - Votare si comentarii  

38 members have voted

  1. 1. Duel de Craciun - Votare si comentarii

    • unyk0rn
      0
    • dumi cel auriu
      0
    • adi24
      1
    • Karpi
      12
    • Spyked88
      1
    • Dgeeko
      6
    • Felixanu'
      6
    • Winston
      4
    • Moisoiu
      6
    • Ciuci
      2


Recommended Posts

chiar daca (neintentionat) nu am respectat conditia (necesara?) de a include teme consacrate din bucatile de sarbatori, eu, personal, ma bucur ca m-am putut amesteca printre voi la duelul asta. ce se aude acolo e rezultatul unei singure ore (inclusiv gasirea tonului ala, bun sau rau, cum o fi el B) ) din cursul singurei zile (cu adevarat) libere din asa-zisul concediu de sarbatori. :(

 

acuzele la adresa lui moisoiu, oricare ar fi ele, sunt total nefondate. a cantat curat, cu armonii bine gandite. as fi bucuros sa stiu ca intentionat a "copiat" din stilul Michael Schenker prin unele parti (in special pasajul 02:09 - 02:17). dealtfel, pentru cea mai muncita si mai complexa piesa, la el merge votul meu. :)

 

cat despre ceilalti, ce se poate spune? la maturitatea si siguranta in compozitie si interpretare a lui karpi se ajunge greu, deh. :) reascultand toate piesele, am constatat cu placere ca subconstientul creierului meu a retinut (si transmis catre maini, chiar de vreo 2 ori, la momentele 01:25 si 02:08) "tzic-tzic-tzic"-ul ala de la momentul 01:35 al piesei lui karpi. la el, si parca inca la cineva, o parte dinspre finalul piesei aduce teribil cu ceva dintr-o piesa a regretatului Vali Sterian, ceva de pe albumul "Nimic fara oameni", nu mai stiu precis, dar asa imi suna mie. :ok:

 

adi24 m-a surprins, as putea zice, cu o interpretare buna, i-au iesit foarte bine chitarile suprapuse in multe parti ale piesei, plus un bridge (sau solo) mai in forta.

 

winston (cu simtul lui muzical laudat si cu alte ocazii) si dgeekoo (care a adaugat si o chitara ritmica ciupita foarte bine, plus bridge si final bun ;) ) s-au descurcat bine, dar le-au iesit mult mai bine improvizatiile altadata, zic eu.

 

ciuci, care are ceva scule bune, se pare, si se cam joaca si el cu armonicele artificiale si unyk0rn (el a avut si un intro clean cuminte) s-au descurcat binisor, fara o inventivitate iesita din comun, dar si fara greseli majore de interpretare.

 

nu inteleg ce a facut mos spaicu', la batranetile lui, ca a cam adormit pe parcursul piesei de cateva ori ;) , a acoperit doar partial negativul, cu bluzane de-alea cum le stie el mai bine.

 

iar dumi (pestisorul auriu cel viteaz) a muncit suficient pentru duelul asta (2 takes) si inca mai are de muncit pentru altele, dar incet-incet va progresa (initial am fost tentat sa cred ca si-a deschis bumbacu' scoala de chitara :o ). ce zici, dumi, daca faci trupa de rock, ma iei pe mine la chitara ritmica? ;)

 

numai bine tuturor, spor la cantari in noul an ce tocmai a inceput! :)

 

P.S. aditza, ce ai vrut sa spui cu asta?

si mie imi plac, dar de cand le-au facut cu filtru alb... :drunk:
Link to comment
Share on other sites

Gata, sunt lamurit de interventia lui dgeekoo: aveti mari probleme cu autoevaluarea, va supraapreciati si considerati ca nimeni nu e in masura sa va spuna ca ati gresit chiar daca e doar parerea lui, nu una culeasa(tu, ca adept al filosofiei "parerea mea", ar trebui sa intelegi) si daca te-ai uita mai bine ti-ai da seama ca nu nepolitete reflecta discursurile mele de aici.

Dar cum sa las oamenii in pace, fraTZioare dgeekoo, si in acelasi timp sa imi exprim si parerea despre felul in care au cantat(cum zici tu sa fac) atunci cand oamenii se simt lezati de fiecare critica adusa de oricine?

Nu conteaza ce rang am pe forum, important e cat de bine cant, deci imi permit sa nu las oamenii in pace

 

Pana acum l-ai fcut hot pe Moisoiu, incompetent pe DMc, iar despre Chiperiu (unul dintre cei mai politicosi, coerenti si saritori) nu mai spun...

Nici piesa mea nu ai evaluat-o in nici un fel insa ai comentarii direct la persoana mea.

 

Deocamdata rangul tau este zero (reflectat din zero cantat) - dar nu asta este important. Fii cuviincios si nu te mai lua de altii.

 

Si cu asta am terminat orice dialog (pana nu ascult ceva de la tine) PUNCT

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy
reusite versiuni din partea tuturor

 

,@dumy cel auriu ..de laudat perseverenta si curajul .

 

votat Moisoiu , lucrare foarte matura si ampla

 

@dgeekoo era concurenta lui Moisoiu , amandoi au versiuni frumoase si lucrate ,

 

daca se poate fara shred gratuit iese mai frumos , pe AP s-au realizat concursuri de shred de 30 secunde , separat

 

bineinteles ca trebuie prelucrat tonul ca sa se potriveasca cu BT-ul si cu stilul de interpretare si "tonul" face mult la estetica piesei.

wawww... sunt kiar flatat.... ms mult pentru lauda.. :) promit ca m`apuk de invatat si o sa am poate 1 vot:D

multumesc din nou fanilor mei!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.