www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mustang Vs Line 6 Spider


katurev
 Share

Recommended Posts

Salutare.

 

De vreo doi ani detin un Fender Mustang 1...dar parca m-am cam plictisit de sound'ul lui.. Imi place acum seria asta de combo'uri de la Line 6. Eu varianta de 15W vreau sa mi.o cumpar. Exclusiv pentru studiu. Acum.. Daca ar fi sa ma iau dupa pret..nu cred ca as vedea vreo mare diferenta..ba chiar line 6'ul e mai ieftin.. Voi ce ziceti? Sunt deschis si sugestiei unui procesor in locul combo'urilor..doar ca aici nu ma pricep..si as avea nevoie de mai multe detalii daca se poate.. Procesorul il pot conecta la mustangul meu? Sau la sistemul audio de pe calculator? Il conectez la pc prin usb pentru efect sau nu? Chestii de genul..in ceea ce priveste procesoarele sunt chiar prost informat.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

 procesorul il pui pe unde bagi si cablul in amplificator

 

 

 

........................  unsure.png.pagespeed.ce.eoNBlEttcc.png ....................

gvwwou1337234483587.jpg

...........................  rolleyes.gif.pagespeed.ce.qeSuMdX8nQ.gif  ..............................

 

 

Măi, tu n-ai teme de făcut pe mâine ? 

 

 

.

Edited by ramurel
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma refeream ca cablu chitarii intra in portul de input si tot acel cablu intra in procesor si iei alt cablu si il pui in portul de iesire din procesor si acela il pui in chitara :D , doar pentru ca sunt mai tanar nu inseamna ca nu stiu ...

 

 


Cred ca se referea la cablul chitarii... :)) in fine. Ok.. Multumesc. O sa testez varianta cu procesor cred.

Procesorul este mult mai convenabil decat sa strici bani pe o gramada de pedale

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am încercat să ilustrez ce ai descris:

 

attachicon.gif.pagespeed.ce.hPGJFKgqtP.gwtf.jpg

 

Protip: citește cu voce tare ce zici înainte de a publica

Vad ca aici nimeni nu intelege la ce ma refer , calbul intra in input-ul de la amplificator si in input-ul de la procesor . Alt cablu in pui in out-ul de la procesor si in jack-ul de la chitara...

Link to comment
Share on other sites

Vad ca aici nimeni nu intelege la ce ma refer , calbul intra in input-ul de la amplificator si in input-ul de la procesor . Alt cablu in pui in out-ul de la procesor si in jack-ul de la chitara...

 

Ai dreptate, acum e altceva! Am mers tot pe sculele propuse de 57 ca sa fie totul clar... Totusi, ar fi interesant si unde se leaga cablul de alimentare, cel care vine de la priza?!? Desi mi-e si frica sa intreb...

 

msg-9969-0-35552900-1417305633.jpg

Edited by sam
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.