www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Lampi Sunt Astea?


baltazar181
 Share

Recommended Posts

din cate vad eu, au pe ele o stampila cu literele OTK... corect ? pozele sunt cam neclare ...! daca au acele litere, atunci sunt lampi rusesti... si nu se numesc ECC83... posibil sa fie ceva echivalenti. poti fi ajutat mai bine daca pui niste poze cat mai clare posibil.... fara reflexii de lumina daca se poate...

 

merci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tepe va luati pentru ca sunteti zgirciti cu voi!!! Tuburi noi se gasesc ,unora dintre voi vi se pare monstruos de scump pretul de 80..120 lei un tub nou nout,se gasesc tuburi ,doar un exemplu,au la Guitarshop.

Un 12AX7/ECC83 functioneaza minim 10000 de ore,investitia merita.

Ca fapt divers,cred ca fumati sau beti bere sau alte "alcooale" mai mult de 80lei pe saptamina.

Citeodata chilipir inseamna TEAPA!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tepe va luati pentru ca sunteti zgirciti cu voi!!! Tuburi noi se gasesc ,unora dintre voi vi se pare monstruos de scump pretul de 80..120 lei un tub nou nout,se gasesc tuburi ,doar un exemplu,au la Guitarshop.

Un 12AX7/ECC83 functioneaza minim 10000 de ore,investitia merita.

Ca fapt divers,cred ca fumati sau beti bere sau alte "alcooale" mai mult de 80lei pe saptamina.

Citeodata chilipir inseamna TEAPA!!

Acuma nu te supara dar nu cred ca-mi cunosti situatia financiara, in al doilea rand nu fumez de 4 ani si nici nu beau imi e deajuns sa platesc toate facturile. Mai bine il duc sa mi-l modifice sa mearga cu 6n2p ca ies cu tuburi cu tot cu operatie mai ieftin. Nu traiesc in america sa am 3000$ salar

 Si a fost cat pe ce sa-mi fie ciuda pe tine ca ai facut rost de ECC-uri :) Aveam in plan un proiect de OD foaaaaarte fain, daca vrei iti trimit datele (bine, dupa ce iti trimite mosu' ce trebuie)

Mosu imi trimite bani inapoi desi cred ca nu ma complic pentru 10 ron , mai bine il modific pentru 6n2p pe care le pot cumpara cu 7 lei bucata :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acuma nu te supara dar nu cred ca-mi cunosti situatia financiara, in al doilea rand nu fumez de 4 ani si nici nu beau imi e deajuns sa platesc toate facturile. Mai bine il duc sa mi-l modifice sa mearga cu 6n2p ca ies cu tuburi cu tot cu operatie mai ieftin. Nu traiesc in america sa am 3000$ salarMosu imi trimite bani inapoi desi cred ca nu ma complic pentru 10 ron , mai bine il modific pentru 6n2p pe care le pot cumpara cu 7 lei bucata :)

Nici tu nu te supara,vorbeam la general,nu o lua in nume propriu.

Ce am scris mai sus este la adresa celor care au disponibilitati financiare dat se zgircesc fara rost.

Aparatura cu tuburi nu este scumpa,este foarte scumpa!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.